Wiceprezes wyjeżdża do Nowej Zelandii w ramach dyplomacji halal na rzecz społeczności globalnej

JAKARTA (Andara) – Prezydent Indonezji Maruf Amin uda się w niedzielę od 25 lutego do 2 marca 2024 r. z roboczą wizytą w Nowej Zelandii w ramach dyplomacji halal na rzecz społeczności globalnej.

Biuro Sekretariatu Wiceprezydenta poinformowało, że Amin i jego świta wystartowali z Terminalu 3 międzynarodowego lotniska Soekarno-Hatta (Soetta) w Tangerang prezydenckim samolotem Boeing 777-300 ER w niedzielę około 19:00 czasu lokalnego.

Wiceprezydent uda się na międzynarodowe lotnisko w Auckland w Nowej Zelandii za 9 godzin i 10 minut i oczekuje się, że przybędzie do największego miasta Nowej Zelandii w poniedziałek (26 lutego) o godzinie 10:10 czasu lokalnego.

Ambasador Indonezji w Nowej Zelandii, Samoa, Królestwie Tonga i na Wyspach Cooka, Fiantje Maritje Supu oraz Indonezyjski Attacké ds. Obrony w Wellington, Kanal Herwanto Setiono, z radością powitają wizytę wiceprzewodniczącego w Nowej Zelandii.

Po dwugodzinnym postoju w Auckland wiceprezydent będzie kontynuował podróż do stolicy Nowej Zelandii, Wellington, samolotem Falcon indonezyjskich sił powietrznych, podczas gdy jego świta odleci trzema czarterowanymi samolotami.

Jego podróż służbowa do Nowej Zelandii rozpocznie się 27 lutego towarzyskim programem z udziałem zespołów z Ambasady Indonezji w Wellington.

Będzie kontynuował swój program w postaci spotkań i dyskusji z premierem Nowej Zelandii (PM) hr. Christopherem Luxonem i wicepremierem, pp. Winstonem Petersem, a także spotka się z wieloma kluczowymi osobistościami w siedzibie parlamentu.

28 lutego Amin ma także wygłosić publiczny wykład na temat harmonii międzywyznaniowej na Uniwersytecie Victory w Wellington.

Następnego dnia wraca do Auckland, aby wziąć udział w forum biznesowym z przedstawicielami branży halal oraz w dialogu narodowym ze społecznością indonezyjską w Nowej Zelandii.

„Podróże wiceprezydenta do wielu krajów, wcześniej do Europy, a obecnie do Nowej Zelandii, przebiegają konsekwentnie. Naszym celem jest stanie się ważną częścią branży halal” – powiedział we wcześniejszym komunikacie prasowym Mastuki Baitlovi, rzecznik wiceprezydenta . Jego odejście.

READ  Za kulisami nowej tłoczni płyt winylowych w Indonezji — piątek, 19 maja 2023 r

Powiązane wiadomości: Wiceprezes Amin zaprasza graczy z branży halal na Słowacji do odwiedzenia Indonezji
Powiązane wiadomości: BPJPH rozważa możliwość uzyskania wzajemnej akredytacji halal z Wielką Brytanią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *