Wiadomości ze świata | Minister obrony Unii Rajnath Singh składa wizytę w Singapurze

Minister obrony Unii Rajnath Singh z wizytą w Singapurze (źródło: Twitter/@rajnathsingh)

Singapur, 18 listopada (ANI): Minister obrony Unii Rajnath Singh przybył do Singapuru w sobotę w drodze powrotnej z Indonezji.

W Singapurze minister obrony Netaji Subhash Chandra Bose złożył kwiatowe hołdy Indyjskiej Armii Narodowej (INA).

Przeczytaj także | Ministerstwo Obrony podało, że rozmowy ministerialne Indie-Australia 2+2 odbędą się 20 listopada.

„Składam hołd pod pomnikiem INA w Singapurze. Z całego serca składam hołd «Nieznanym wojownikom» INA” – napisał minister obrony w „X”.

Netaji zaproponował pomnik „Nieznanego Wojownika”, który położył kamień węgielny w lipcu 1945 roku. W 1995 roku Rada Dziedzictwa Narodowego Singapuru postawiła tablicę INA w tym samym miejscu, co oryginalny pomnik. Jak wynika z zawiadomienia wydanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Przeczytaj także | Wojna między Izraelem a Hamasem: Uwolnienie zakładników „konieczne przed zaprzestaniem działań wojennych” – mówi książę koronny Bahrajnu Salman bin Hamad Al Khalifa.

Rajnath Singh modlił się także w świątyni Sri Srinivasa Perumal poświęconej Panu Wisznu w 1855 roku, jednej z najstarszych świątyń hinduistycznych w Singapurze.

„Czuję się błogosławiony po modlitwie w świątyni Sri Srinivasa Perumal w Singapurze” – napisał w „X”.

[{f9470678-99d5-4c15-99db-7dcd2a43f53b:intradmin/ANI-20231118080219.jfif}]

Minister obrony odwiedził także Centrum Dziedzictwa Indii w Little India. Centrum powstało w 2015 roku pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa w celu dokumentowania historii podróży Indian Singapuru. Posiada pięć stałych galerii.

Rajnath Singh przebywał w Indonezji, aby wziąć udział w 10. Posiedzeniu Ministrów Obrony ASEAN (ATMM-Plus) w Dżakarcie.

16 listopada Singh odbył dwustronne spotkania ze swoimi indonezyjskimi i wietnamskimi odpowiednikami na marginesie 10. spotkania ministrów obrony ASEAN (ADMM-Plus).

Ministerstwo stwierdziło, że minister Unii nawiązał kontakt z członkami zróżnicowanej i tętniącej życiem społeczności indyjskiej w Dżakarcie, w tym z przywódcami i członkami różnych organizacji indyjskich w kraju, i docenił ich głębokie i bliskie więzi z Indiami.

Podkreślił osiągnięcia Indii w ostatniej dekadzie, takie jak Cyfrowe Indie, Nowa polityka edukacyjna, Wzmocnienie pozycji kobiet, Jal Jeevan Abhiyan, Rural Road Linkage, Pradhan Mantri Awas Yojana-Gramin.

READ  KPK wymienia Muna Regent podejrzanego w sprawie przekupstwa PEN Fund

Singh odwiedził także Świątynię Śiwy w Pluit w Dżakarcie i modlił się. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z syndykowanego źródła wiadomości, nowi pracownicy mogli nie zmieniać ani nie edytować struktury treści)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *