Tesla sprzedaje 75% swoich bitcoinów, gdy zyski spadają z powodu wyzwań produkcyjnych | Tesla

W drugim kwartale 2022 r. Tesla producent samochodów elektrycznych odnotował spadek zysku po tym, jak miał trudności z zaspokojeniem popytu z powodu zamknięcia fabryki w Szanghaju i wyzwań produkcyjnych w nowych zakładach. Firma sprzedała 75% swoich udziałów w bitcoinach, co doprowadziło do upadku Cena kryptowaluty.

Zysk Tesli w drugim kwartale spadł o 32% Poziomy rejestracji W pierwszym kwartale spółka zanotowała w środę zysk netto w wysokości 2,26 mld USD.

Raport o zarobkach pojawia się ponad miesiąc po tym, jak dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że go posiada „Najgorsze uczucie” Gospodarka i firma będą musiały zwolnić około 10% pracowników najemnych.

Firma nie jest odporna na problemy globalnego łańcucha dostaw i problemy ekonomiczne. Na początku tego kwartału Tesla została zmuszona do tymczasowego zamknięcia swojej Gigafactory w Szanghaju, aby dostosować się do ograniczeń pandemicznych, co doprowadziło do rzadkiego spadku liczby dostaw. Firma pod warunkiem, że 254 000 pojazdów w kwartale, o 18% mniej niż w poprzednim kwartale. Tesla ogłosił również zamrożenie zatrudnienia Zaczęto zwalniać pracowników Na początku tego miesiąca, w tym 229 pracowników, którzy pracowali nad Autopilotem, technologią wspomagania kierowcy Tesli.

Tesla opublikował swoje kwartalne zarobki na podstawie trwającej sagi Muska z Twitterem, który pozwał miliardera za zerwanie umowy kupna platformy mediów społecznościowych. Dochodzenie jest skonfigurowany Od października.

W swoim raporcie o zarobkach Tesla Powiedział, że firma nadal doświadcza spowolnień produkcyjnych ze względu na łańcuch dostaw i inne problemy, które ograniczają jej zdolność do kontynuowania pracy fabryk z pełną wydajnością. Podczas gdy Gigafactory w Szanghaju była całkowicie, a następnie częściowo zamknięta przez większość kwartału, firma publikowała miesięczne wielkości produkcji w tej lokalizacji.

Musk powiedział, że Tesla odciążyła 75% swoich zasobów bitcoinów, aby zwiększyć swoją pozycję gotówkową z powodu niepewności, kiedy blokada w Szanghaju zostanie zniesiona. „Nie należy tego traktować jako jakiegoś osądu Bitcoina” – powiedział Musk w środowym apelu o zarobki. „Nie sprzedajemy żadnego z naszych doccoinów”.

READ  KPU zakończy sondaże za granicą 4 marca

Jednak ceny bitcoinów spadły po tym, jak Tesla poinformowała w środę o swoich zarobkach.

Jednak Musk powiedział, że firma nie koncentruje się zbytnio na kryptowalutach. „To nie jest coś, o czym za dużo myślimy” – powiedział Musk podczas rozmowy telefonicznej. „To jest poboczny do pobocznego… podstawową zaletą Tesli i powodem, dla którego to robimy, jest to, aby wkrótce nadszedł dzień zrównoważonej energii. To jest nasz cel. Nie jesteśmy ani tu, ani tam w kryptowalucie.

Musk ujawnił również, że nowe fabryki firmy w Berlinie i Teksasie tracą „miliardy dolarów w tej chwili”, ponieważ problemy z łańcuchem dostaw wstrzymują produkcję.

„Próba prowadzenia fabryk w ciągu ostatnich kilku lat była bardzo trudna, zakłócenia łańcucha dostaw były poważne, bardzo poważne” – powiedział w maju Musk. Wywiad.

„Ostatnie dwa lata to przerwy w łańcuchu dostaw, jeden po drugim, a my nadal nie jesteśmy poza tym”.

Jednak Musk pozostał w środę optymistą co do stanu gospodarki w nadchodzących miesiącach. „Wzięłbym to z przymrużeniem oka… Myślę, że inflacja spadnie jeszcze w tym roku”.

Musk powiedział również, że firma jest na dobrej drodze do wydania wersji beta w pełni autonomicznych możliwości do końca roku. Niedawny wyjazd Andrej Karpati, kluczowy członek autonomicznego zespołu technologicznego Tesli i starszy dyrektor ds. sztucznej inteligencji.

Reuters dostarczył raporty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *