Wall Street odnotowała pierwszy tygodniowy wzrost od połowy sierpnia

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Skup się na danych o inflacji w USA w przyszłym tygodniu
  • Kroger rośnie przy wyższej prognozie
  • Wzrost przypisano wyprzedaży analityków

9 września (Reuters) – Amerykańskie giełdy wzrosły w piątek, ponieważ główne indeksy odnotowały pierwszy tygodniowy wzrost od czterech tygodni, gdy inwestorzy zlekceważyli obawy o perspektywy gospodarcze i wrócili do zakupów.

Wzrosty nastąpiły po gwałtownej wyprzedaży, która rozpoczęła się w połowie sierpnia, napędzana wpływem zaostrzonej polityki monetarnej oraz oznakami spowolnienia gospodarczego w Europie i Chinach.

Analitycy stwierdzili, że zwyżka rynkowa w tym tygodniu była związana z wcześniejszymi wyprzedażami. Niepewność co do intensywności Rezerwy Federalnej na inflację i podwyżki stóp procentowych pozostaje wysoka.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Nic dziwnego, że trochę się odbiliśmy, tak jak tu jesteśmy”, powiedział Jack Janasiewicz, główny strateg portfela i menedżer portfela w Natixis Investment Managers Solutions.

„Nie byłbym zszokowany, gdybyśmy rozpoczęli weekend nieco mocniej, a potem trochę się oddalili, przygotowując się do CBI” – dodał, patrząc w przyszłość na przyszły tydzień.

Inwestorzy oczekiwali na wtorkowy raport o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI) na oznaki słabnącej inflacji. Oczekuje się, że ceny w sierpniu będą rosły w tempie 8,1% w porównaniu do 8,5% w lipcu.

Ekonomiści Wells Fargo spodziewają się, że odnotuje on największy miesięczny spadek od szczytu pandemii w kwietniu 2020 r., do czego przyczynił się wzrost cen gazu.

Wszystkie 11 głównych sektorów S&P notowało w piątek wyższe notowania, w tym usługi komunikacyjne (.SPLRCL)Technologia (.SPLRCT)Energia (.SPNY) i preferencje konsumentów (.SPLRCD) prowadzi.

Zmęczone od początku roku obawami o wyższe stopy procentowe, akcje spółek o wysokim wzroście przez cały tydzień zyskiwały na wartości.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział w czwartek, że amerykański bank centralny pozostaje „silnie zaangażowany” w ograniczanie inflacji, ale jest przekonany, że poradzi sobie bez „nadmiernych kosztów społecznych” poprzednich bitew inflacyjnych. Czytaj więcej

READ  Boulder, Kolorado, Area Wildfires: Setki utraconych domów i dziesiątki tysięcy ewakuowanych z Superior i Louisville

Kilku innych decydentów z banków centralnych również potwierdziło swoje zaangażowanie w walkę z inflacją w ostatnich tygodniach, pozostawiając inwestorów zdenerwowanych perspektywą kolejnej dużej podwyżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej. Czytaj więcej

Według CME Group handlowcy wyceniają 90% szansę na podwyżkę o 75 punktów bazowych na następnym posiedzeniu, w porównaniu z 57% tydzień temu. Narzędzie FedWatch.

Indeks zmienności CBOE (.VIX)Wskaźnik niepokoju inwestorów spadł do najniższego od dwóch tygodni poziomu 22,85, ale pozostał powyżej długoterminowej średniej około 20.

Według wstępnych danych S&P 500 (.SPX) Wzrost o 61,44 punktów, czyli 1,53%, do 4 067,62 punktów, podczas gdy Nasdaq Composite (.IXIC) Wzrósł o 249,94 punktu, czyli 2,12%, do 12 113,19. Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Wzrósł o 384,54 punktu, czyli 1,21%, do 32157,88.

Amerykańskie fundusze akcyjne odnotowały w środę odpływ 11,5 miliarda dolarów w pierwszym tygodniu, największy odpływ od 11 tygodni, poinformował w piątek BofA.

Kroger Co (KRN) Sklep spożywczy podskoczył po podniesieniu rocznej prognozy.

Akcje Tapestry Inc (TPR.N) Wzrost nastąpił po tym, jak producent luksusowych torebek powiedział, że spodziewa się przychodów w wysokości 8 miliardów dolarów w roku fiskalnym 2025.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Karoliny Mandel, dodatkowe sprawozdania Amruthy Khandekara i Angiki Biswas w Bangalore; Montaż przez Anila de Silvę, Maju Samuela i Cynthię Osterman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *