Belney przygotowuje 8 statków do obsługi pasażerów wracających do domu w Jayapura

Tempo.co, DżajapuraPT Pelni, państwowe przedsiębiorstwo żeglugowe z siedzibą w Jayapura w Papui, zaoferowało pięć statków pasażerskich i trzy statki pilotowe w oczekiwaniu na gwałtowny wzrost. Powrót Podróżnicy podczas tegorocznego święta Id al-Fitr.

„Belni oferuje 26 statków pasażerskich i 30 statków pilotowych do obsługi pasażerów repatriowanych w całej Indonezji w okresie świątecznym Id al-Fitr” – zauważył Nurul Azhar, dyrektor biura Belni-Jayapura.

W piątek w rozmowie z reporterami Azhar zauważył, że pięć z 26 statków pasażerskich i trzy z 30 statków pilotowych będzie obsługiwać pasażerów w Jayapura, stolicy prowincji Papua, od 26 marca.

Azar zauważył, że pięć statków pasażerskich to Tobonsolo, Gunung Tembo, Sirimai, Labobar i Sinabung. Poprosił tych, którzy chcą wracać do domu, aby natychmiast kupili bilety.

Azhar powiedział, że oczekuje się, że w okresie świątecznym Id al-Fitr liczba podróżnych krajowych i zagranicznych osiągnie 588 903.

pomiędzy Wcześniej informowano, że Ministerstwo Transportu ponownie zorganizowało program bezpłatnego powrotu do domu w tegorocznym okresie świątecznym Id al-Fitr.

W tym celu Dyrekcja Transportu Morskiego Ministerstwa Transportu wydała 13 012 bezpłatnych biletów do 30 portów docelowych na terenie całej Indonezji.

Na okres świąteczny Eid al-Fitr firma PT Pelni przydzieliła 100 bezpłatnych biletów dla pasażerów powracających do domu podróżujących z Manokwari w prowincji Papua Zachodnia do Sorong w prowincji Papua Południowo-Zachodnia.

Według szefa biura PT Pelni-Manokwari, Jusufa, statek Pelni MV Sinabung obsłuży 100 pasażerów wracających do kraju z bezpłatnymi biletami na podróż z Manokwari do Sorong w dniu 4 kwietnia 2024 r.

Kolejnych 100 bezpłatnych biletów zostanie rozdanych pasażerom wyjeżdżającym z kraju, którzy chcą polecieć z Sorong do Manokwari w dniu 15 kwietnia 2024 r., zauważył, zachęcając ludzi do zarejestrowania się, aby otrzymać bezpłatne bilety.

Jak powiedział, osoby zainteresowane darmowymi wejściówkami mogą zarejestrować się w biurze PT Pelni-Manokwari za okazaniem dowodu osobistego (KTP) i karty rodzinnej (KK).

READ  Włochy przejmują wille i jachty oligarchów w pierwszym zamachu

Yusuf wyjaśnił, że rezerwacji można dokonać nawet na dzień przed datą wylotu, w zależności od dostępności biletów.

Wspólne badanie przeprowadzone przez Ministerstwo Transportu oraz Ministerstwo Komunikacji i Informacji wykazało, że oczekuje się, że w tym roku podczas święta Id al-Fitr będzie podróżować 193,6 mln mieszkańców.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Policja będzie egzekwować zasady ruchu parzystego i nieparzystego podczas powrotu do domu w ramach obchodów Eid 2024

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *