Wesela zero waste są w modzie. Ten tropikalny kurort ma to ułatwić

W Internecie pełno jest wskazówek, jak zorganizować wesele zero waste. Rzeczywistość jest taka, że ​​zaręczony most i pan młody planujący ślub stanowią spore wyzwanie, ponieważ muszą wziąć pod uwagę każdy aspekt odpadów i śladu energetycznego wydarzenia. Ośrodek wypoczynkowy w Indonezji chce to ułatwić, wykonując ciężkie prace. Pary po prostu przychodzą i cieszą się.

Od 2024 r. pary będą mogły zawrzeć związek małżeński Brak równowagiRezerwat położony jest na malowniczym tle odległych wysp Anamapas w Indonezji Ślub zero waste. Najnowsze trendy ślubne zaowocowały ekstrawaganckimi uroczystościami, które z kolei stają się coraz bardziej ekstrawaganckie. Nieodpowiedzialna emisja dwutlenku węgla oraz nadmierne wykorzystanie jednorazowego papieru i tworzyw sztucznych oraz nadmierne marnowanie żywności mogą prowadzić do negatywnego wpływu na środowisko. Wesele Zero-Waste firmy Bawa stara się przedstawić rozwiązanie w mały, ale znaczący sposób.

Położone na wyspach Anambas w indonezyjskim archipelagu Riau, prywatne wyspy rezerwatu Bawa łączą w sobie wysokiej klasy projekt wyspy z koncepcją „powrotu do natury”, idealną dla par, które wyobrażają sobie luksus boso i najwyższą prywatność bez uszczerbku dla ich wrażliwości na środowisko. .

Od momentu otwarcia w 2018 r. rezerwat Bava współpracuje z Fundacją Anambas w celu ochrony i zachowania wszystkich 255 wysp Anambas za pośrednictwem trzech głównych filarów: powyżej (ochrona dzikiej przyrody i lasów), poniżej (ochrona morza). ) i poza nią (społeczne inicjatywy edukacyjne, wzmocnienie pozycji kobiet i zintegrowane systemy gospodarowania odpadami).

Ambitne cele firmy Bawa w zakresie zrównoważonego rozwoju są konsekwentnie osiągane i przekraczane dzięki doskonałemu programowi szkoleń pracowników, zaangażowaniu w pozyskiwanie lokalnych produktów i materiałów oraz rozwojowi społeczności okolicznych wiosek na wyspie. Goście ośrodka biorą udział w działaniach ochronnych, takich jak oznaczanie żółwi, sprzątanie plaży i nurkowania rehabilitacyjne na rafach. Sześć wysp rezerwatu Bawa – z których tylko dwie są zajęte przez obiekty noclegowe i udogodnienia – to pierwsze w Indonezji wyspy zasilane z odnawialnej mikrosieci, a rezerwat wdrożył politykę całkowitego braku plastiku.

W dniu ceremonii ślubnej zero waste personel firmy Bawa ręcznie stworzy na zamówienie bukiety i naturalne kompozycje kwiatowe, aby udekorować plażę jako tło ślubu, zaprojektowaną z rodzimej flory wyspy. Opierając się na 100% świeżych, lokalnych składnikach, takich jak daikon, krewetki, jackfruit i lucjan, Bawa Reserve oferuje weekendowe menu weselne. Zero Marnowanie jedzenia.

Za pośrednictwem znajdującego się na miejscu centrum gospodarki odpadami wszystkie resztki żywności są kompostowane, a resztki szkła wykorzystywane są w wyspiarskim systemie uzdatniania wody. Zbudowana z wykorzystaniem naturalnych materiałów pochodzących z recyklingu, charakterystyczna restauracja Treetops firmy Bawa serwuje azjatyckie dania kuchni fusion inspirowane dżunglą, a bar Jules Verne, trafnie nazwany na cześć legendarnego pisarza przygodowego, oferuje koktajle od ogrodu do szkła z pięknym widokiem na jezioro.

Aby wesele było bardziej prywatne, pary mogą zaprosić swoich gości na inkluzywne uroczystości, wynajmując cały ośrodek i jego 36 willi oraz nowo uruchomione prywatne rezydencje Elang.

Apartamenty Elang Private są dostępne dla grup liczących od 10 do 20 osób. Po ceremonii nowożeńcy, którzy chcą odłączyć się od życia na wyspie, mogą skorzystać z atrakcji rekreacyjnych Bawy, w tym wiosłowania na desce, pływania kajakiem, żeglarstwa, pływania łódką, pieszych wędrówek, obserwacji gwiazd, obserwowania ptaków, seansów kina przy plaży, nurkowania, snorkelingu, jogi i codziennych zabiegów spa. Po wyjeździe z Bawa para otrzymuje specjalny prezent ślubny od Rezerwatu Bawa – swój własny, tradycyjny indonezyjski batik, który przypomina im o tym, gdzie świętowali swój wielki dzień.

Jedynym zastrzeżeniem dla kampusu zero waste jest lot do rezerwatu Bawa. W zależności od tego, gdzie na świecie znajduje się para i goście, międzynarodowe loty długodystansowe do Singapuru lub Dżakarty, następnie prom i prywatny lot z Indonezji na archipelag wysp mogą pozostawić znaczny ślad węglowy. Pary chcące zmniejszyć emisję dwutlenku węgla mogą rozważyć programy offsetowe.

W przeciwnym razie przyszli nowożeńcy będą mogli odpocząć na wyspie, wiedząc, że reszta jest w rękach zespołu Bava Reserve.

READ  Biden gospodarzem szczytu w USA: ogłoszenia na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *