Mam nadzieję, że zwycięzcy Koranu zostaną narodowymi mistrzami w Papui Dilawat: Gubernator

JAYAPURA, PAPUA (ANTARA) – Zwycięzcy 27. quizu Dilawat Quran (STQ) w mieście Jayapura zostaną mistrzami w ogólnokrajowych zawodach, które odbędą się w Zambi w październiku 2023 r., wyraził nadzieję gubernator Papui Muhammad Ridwan Rusukun.

„Obecność przedstawicieli Papuasów w zawodach STQ na poziomie krajowym jest bardzo ważna, ponieważ może przekazać wszystkim Indonezyjczykom, że Papua ma solidną różnorodność” – powiedział w niedzielę.

Według Rumasukun, STQ jest platformą do rozwijania ducha młodzieży w recytacji i studiowaniu Koranu.

„STQ jest platformą do rozwijania postawy studiowania i recytowania Koranu, dlatego jest używana jako przewodnik życiowy dla muzułmanów, zwłaszcza dzieci i młodzieży, w obliczu skutków globalizacji” – powiedział.

Podkreślił, że wychodząc od wychowania charakteru, moralności i religii, rodzice powinni zapewnić swoim dzieciom dobre wychowanie, aby następne pokolenie miało silną wiarę.

„Aby zrealizować tę nadzieję, należy podjąć działania mające na celu przyspieszenie analfabetyzmu Koranu, zachęcanie do recytowania Koranu w miejscach kultu” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Prezydent inauguruje Narodowe Wydarzenie Recytacji Koranu w SE Sulawesi

Rumazukun wierzył, że młodzież może brać przykład z STQ w czytaniu Koranu i praktykować treść świętej księgi w swoim codziennym życiu.

„Ci, którzy zdali (STQ), muszą poprawić swoje umiejętności i osiągnięcia, a ci, którzy tego nie dostają, powinni kontynuować naukę, aby uzyskać lepsze wyniki w przyszłości” – powiedział.

Gubernator dodał, że najważniejszą rzeczą we wdrażaniu STQ jest rozwijanie świadomości i zainteresowania nauką i stosowaniem nauk Koranu.

Tymczasem tegoroczny Papua STQ odbył się w dniach 18-24 czerwca 2023 r. w Instytucie Rozwoju Koranu (LPTQ), Jayapura, Dilawat, prowincja Papua.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo wzywa ludzi do traktowania recytatorów Koranu z najwyższym szacunkiem

Powiązane wiadomości: Temanggung: Niewidomi recytują Koran za pomocą Braille’a

Przetłumaczone przez: Kadri B, Kensu
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

READ  Ministerstwo prowadzi program podnoszenia umiejętności cyfrowych kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *