Wąż morski wyrzucony na brzeg na plaży Berawa umiera przed powrotem do morza

Był kolejny piękny poranek na Berawa Beach, kiedy plażowicze zostali zaalarmowani przez coś, co wyglądało na zwłoki węża morskiego około 10 rano.

Kokos poli Mógł zobaczyć scenę. Kiedy ostrożnie zbliżyliśmy się do gada, aby zrobić mu zdjęcia, mała fala przeleciała nad kraitem, który zaczął wykazywać oznaki życia.

Zdjęcie: Amal S. Ashwar.

Banded Sea Krait to wąż morski pospolity w oceanach u wybrzeży Indonezji. Chociaż nurkowie często znajdują węże, rzadko można je zobaczyć na lądzie.

Chociaż węże morskie są bardzo jadowite, często zachowują to dla siebie i gryzą ludzi tylko wtedy, gdy są zagrożone.

Wielu plażowiczów zostało ostrzeżonych za pomocą telefonów lub słuchawek, nieświadomych, że nadepnęli na umierającego węża.

Deva, ratownik stacjonujący na plaży Barrancak, został wezwany na miejsce zdarzenia. Wraz ze swoją załogą próbowali odesłać węża morskiego z powrotem do morza.

Niestety po kilku próbach wąż ponownie wyrzucił na plażę. Wkrótce okazało się, że nie żyje.

„Zakopaliśmy to [just in case] Więc nie wpłynie to na plażowiczów” – powiedziała Deva.

Węże morskie rzadko pojawiają się na lądzie. Eksperci od węża doradzają Ludzie powinni zachować spokój, jeśli zobaczą gady w morzu. W przypadku ugryzienia ludzie są narażeni na ich najbardziej śmiercionośny jad, zanim dotrą do brzegu. Uważaj na nocne spacery po plaży, ponieważ niektóre gatunki węży morskich składają jaja na przybrzeżnych skałach.

READ  Podpisano ekskluzywną umowę z afgańskimi talibami na rosyjskie produkty naftowe, gaz i pszenicę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *