Warnock dostarcza Demokratom 51-osobowy Senat i więcej

WASHINGTON (AP) – Senat Demokraci mają większość 51-49 Nigdy nie brzmiało lepiej.

Wygrał senator Raphael Warnock Demokraci w stanowej Georgii dają mile widziany „wind”, powiedział w środę na Kapitolu przywódca większości w Senacie Chuck Schumer – odsuwając na bok motywowanych przez Trumpa republikanów w Kongresie i dając prezydentowi Joe Bidenowi nową nadzieję na dostarczenie ponadpartyjnych priorytetów innym prawodawcom GOP.

„Jeśli uda się zrobić jakieś dwustronne rzeczy, z pewnością będzie to dobre dla kraju. I to będzie dobre dla Partii Republikańskiej” – powiedział.

Wtorkowe wybory odbyły się tylko dla jednego mandatuAle zwycięstwo Warnocka w zaciętym wyścigu stanowi nieoczekiwany krok do wyborów śródokresowych. Jedź na jego imprezę. Ułatwia to senackim Demokratom organizowanie się i rządzenie oraz daje im krytyczną przewagę w podzielonym Kongresie, gdy Republikanie sprawują Izbę.

Minęła szczególnie intensywna presja polityczna ze strony Senatu 50-50, który wymagał od wszystkich Demokratów dostosowania się – i umożliwił jednemu senatorowi, zwłaszcza Joe Manchinowi, realizację priorytetów partii.

Dodatkowe miejsce zapewniłoby Demokratom w Senacie solidną większość, gdy nowy Kongres zbierze się w styczniu, dając im większą kontrolę nie tylko nad głosowaniami na sali, ale także nad komisjami legislacyjnymi.

Dawno minęły czasy, kiedy wiec wiceprezydenta Kamali Harris na Kapitolu stał nieruchomo, by odegrać rolę rozstrzygającą. – zwłaszcza w przypadku nominowanych przez Bidena – musiał to robić częściej niż jakikolwiek poprzednik.

„Praca Chucka Schumera staje się o wiele łatwiejsza” – powiedział senator. powiedział Tim Kaine, D-Va.

Po najdłuższym równo podzielonym Senacie w czasach nowożytnych zapewnia, że ​​izba będzie działać jako bariera dla republikańskiego ustawodawstwa, z którym Demokraci się nie zgadzają – i potencjalny pomost do ponadpartyjnego porozumienia, gdy Republikanie oceniają krajobraz po Trumpie.

READ  Europa podejrzewa sabotaż po tajemniczym wycieku gazu w rosyjskich rurociągach

Chociaż nadal potrzeba 60 głosów, będzie wystarczająco dużo podstaw do kompromisu, aby uchwalić większość ustaw w Senacie, zwłaszcza jeśli przywódca republikanów Mitch McConnell będzie chciał przekazać swoją partię wyborcom przed wyborami prezydenckimi i kongresowymi w 2024 roku.

McConnell był w środę małomówny na temat zwycięstwa Warnocka i nowej rzeczywistości politycznej.

W styczniu, na początek, Demokraci z łatwością wykorzystają swoją większość 51-49 do rządzenia stanowiskami, w tym głosowaniami na kandydatów Bidena na stanowiska sądownicze i wykonawcze, które Republikanie dzierżyli jako broń.

Działanie komitetu jest takie samo. Demokraci będą teraz mieli pełne uprawnienia do wysyłania ustawodawstwa do Senatu, pokonując sprzeciwy Republikanów, które mogłyby przeciągnąć ten proces. Będą również mieli uprawnienia do wezwania sądowego, które planują wykorzystać do zbadania korporacyjnej Ameryki.

Przewodniczący Komitetu Sądownictwa Dick Durbin, D-Ill., miał miłe słowa dla czołowych republikanów na temat swojego równo podzielonego klubu.

„Chuck Grassley jest przyjacielem i udało nam się razem pracować. Jestem pewien, że będziemy mogli to zrobić ponownie z senatorem Grahamem” – powiedział Durbin z Lindsey Graham z Południowej Karoliny, która zajmie miejsce Grassleya w nowy Senat.

„Ale jesteśmy w lepszej pozycji do negocjacji” – powiedział Durbin.

Kluczowi republikanie ubolewali, że nie udało im się zdobyć tego kluczowego 51. miejsca w środę, w dużej mierze obwiniając swoje straty o ponowne ukierunkowanie partii na wybory w 2020 r., które były prezydent Donald Trump przegrał z Bidenem.

Odnośnie skradzionych roszczeń wyborczych nr. 2 republikański senator Dakoty Południowej. — powiedział John Thune.

Jego partia straciła miejsce GOP w Pensylwanii, które było otwarte z powodu przejścia na emeryturę. Wygrał każdy urzędujący Demokrata, co jest nieoczekiwanym wyczynem i pierwszym zwycięstwem partii u władzy od dziesięcioleci.

Podczas gdy Republikanie walczą o wyjście z wyborów w połowie kadencji, Demokraci chcą wykorzystać frakcje Trumpa w Partii Republikańskiej, aby pozyskać niektórych Republikanów do ponadpartyjnych projektów – tak jak zrobili to podczas tej sesji, uchwalając ponadpartyjną ustawę o infrastrukturze, pakiet chipów komputerowych i inne.

READ  Informacje o trzęsieniu ziemi: Light Mag. 3.2 Trzęsienie ziemi

„W Senacie i Izbie Reprezentantów jest spora liczba republikanów, którzy nie są MAGA” – powiedział Schumer, odnosząc się do hasła kampanii Trumpa „Make America Great Again”.

„Moim celem jest dotarcie do nich” i jak obie strony mogą pracować w sposób dwustronny, powiedział.

„Mówisz:„ Och, to się nigdy nie wydarzy ”- powiedział Schumer, odpowiadając wątpiącym. „Spójrz, co stało się z 50-50 tego lata”.

Schumer odmówił nakreślenia programu partii na nową kadencję, mówiąc, że wciąż trwają prace. Oczekuje się, że obie strony zorganizują coroczne odosobnienie na początku roku, aby uzgodnić swoje priorytety.

„To nas podnosi na duchu – fakt, że zdobyliśmy 51 głosów” – powiedział Schumer.

Senator Bernie Sanders, wpływowy niezależny członek Vermont, który współpracuje z Demokratami, powiedział, że zwiększona większość „ułatwiłaby postęp w postępie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *