NFL zawiesił właściciela Dolphins i ukarał grzywną, pozbawiając zespół dwóch typów do draftu

Komentarz

NFL zawiesił i ukarał grzywną właściciela Miami Dolphins, Stephena Rose’a, a we wtorek usunął z drużyny dwa drafty za naruszenie zasad ligi regulujących uczciwość w sporcie. Kary są wynikiem dochodzenia Zarzuty oszustwa i gry-tankowania dokonano w przypadku dyskryminacji rasowej Były trener delfinów Brian Flores złożył wniosek w lutym.

Liga doszła do wniosku, że Delfiny nie próbowały celowo zrezygnować z meczów w sezonie 2019, próbując poprawić swoją pozycję w drafcie NFL 2020. Stwierdzono jednak naruszenia z udziałem Rose and the Dolphins, obecnie Tampa Bay Buccaneers, oraz rozgrywającego Toma Brady’ego, agenta byłego trenera New Orleans Saints, Seana Paytona.

NFL zawiesiło Rossa do 17 października, usunęło go ze wszystkich komitetów ligowych i ukarało grzywną w wysokości 1,5 miliona dolarów. The Dolphins przegrywają w pierwszej rundzie w przyszłorocznym drafcie NFL i w trzeciej rundzie w 2024 roku, podała liga.

Mary Jo White prowadzi śledztwo NFL w sprawie zarzutów o tankowanie przez delfiny

„Śledczy wykryli naruszenia na bezprecedensową skalę i dotkliwość” – powiedział komisarz NFL Roger Goodell w pisemnym oświadczeniu. „Z biegiem lat nie znam żadnego wcześniejszego przypadku naruszenia przez zespół zakazu szkodzenia zarówno trenerowi, jak i gwiazdorowi ze szkodą dla wielu klubów. Podobnie nie znam żadnego wcześniejszego przypadku takiego bezpośredniego zaangażowania w łamanie praw .

Mary Jo White, była prokuratorka w południowym dystrykcie Nowego Jorku i była przewodnicząca Komisji Papierów Wartościowych i Giełd; Nadzorował śledztwoZaczęło się po tym, jak Flores złożył pozew 1 lutego. W nim Ross oskarżył go o zapłacenie 100 000 USD za stratę w sezonie 2019, aby zapewnić najlepszy wybór na wiosnę przyszłego roku.

„Niezależne dochodzenie oczyściło naszą firmę ze wszystkich problemów związanych z tankowaniem i Brianem Floresem.[’s] inne zarzuty – powiedział Ross W oświadczeniu Wydany we wtorek przez Delfiny. „Jak zawsze mówiłem, zarzuty te są fałszywe, złośliwe i zniesławiające, a sprawa jest teraz zamknięta. Odnośnie manipulacji zdecydowanie nie zgadzam się z decyzjami i wyrokiem. Jednak przyjmę decyzję, bo najważniejsze jest to, że że mamy swój zespół, gdy zaczynamy ekscytujący i udany sezon.Zespół nie rozprasza.

READ  KPU wypłaci odszkodowania funkcjonariuszom wyborczym, którzy zginęli na służbie

Powiedział, że Delfiny nie przegrały celowo meczów w sezonie 2019, a oferta 100 000 $ Rose „nie była brana pod uwagę ani traktowana jako poważna oferta, a pan. Dochodzenie wykazało również, że ani Ross, ani nikt inny w klubie nie podążył w tej sprawie. ”.

– Oczekuje się, że każdy klub dołoży wszelkich starań, aby wygrać każdy mecz w dobrej wierze – powiedział Goodell. „Nie brakuje uczciwości gry i publicznego zaufania do profesjonalnej piłki nożnej. Właściciel lub dyrektor wyższego szczebla musi zrozumieć wagę, jaką niosą jego słowa i zrozumieć ryzyko poważnego potraktowania komentarza i podjęcia działań zgodnie z jego przeznaczeniem, nawet jeśli nie jest on zamierzony lub zamierzony .

The Dolphins zakończyły rok 2019 z rekordem 5-11 i użyły wyboru nr 5 w drafcie 2020 na rozgrywającym Dua Tagovailoa. Rozgrywający Joe Burrow był pierwszy w tym drafcie do Cincinnati Bengals.

„Komentarze pana Rossa nie wpłynęły na determinację trenera Floresa, aby wygrać, a Delfiny rywalizowały o zwycięstwo w każdym meczu” – powiedział Goodell. „Trener Flores powinien być pochwalony za to, że nie pozwolił, aby jakiekolwiek komentarze na temat względnego znaczenia pozycji w drafcie wpłynęły na jego determinację do wygrywania przez cały sezon.”

NFL planuje zbadać tankowanie Briana Floresa, manipulując zarzutami wobec delfinów

Delfiny wystrzeliły Flores w styczniu. Obecnie jest starszym asystentem defensywnym i trenerem linebackerów Z Pittsburgh Steelers.

Flores powiedział w oświadczeniu wydanym przez jego prawników we wtorek, że „jest wdzięczny, że śledczy NFL uznał moje faktyczne zarzuty przeciwko Stephenowi Rose za prawdziwe”, ale „jest rozczarowany, gdy dowiedział się, że śledczy bagatelizował te zarzuty”.

„Nawet jeśli śledczy stwierdzi, że delfiny spowodowały niedopuszczalne szkody o„ bezprecedensowym stopniu i dotkliwości ”, pan Ross uniknie jakichkolwiek znaczących konsekwencji” – powiedział Flores. – Nie ma nic ważniejszego, jeśli chodzi o grę w piłkę nożną, niż uczciwość gry. Kiedy uczciwość gry jest kwestionowana, kibice cierpią, a piłka nożna cierpi.

READ  Francja walczy z ogromnymi pożarami buszu, a temperatura w Wielkiej Brytanii była najgorętsza, jaka kiedykolwiek została odnotowana

Dochodzenie NFL wykazało, że Delfiny miały niedozwoloną komunikację z Bradym w 2019 i 2020 roku, kiedy był związany kontraktem z New England Patriots. Zespół miał niedopuszczalną komunikację z Bradym i jego agentem, który nie został zidentyfikowany przez ligowe nazwisko, w trakcie i po sezonie 2021, kiedy był związany kontraktem z Buccaneers.

Według śledztwa, rozmowy z Bradym i jego agentem „koncentrowały się na tym, by pan Brady został komandytariuszem w Dolphins i pełnił funkcję dyrektora piłkarskiego, chociaż w pewnym momencie pojawiła się możliwość, że będzie grał dla Delfinów”.

Pozew Flores powiedział, że Ross zaczął naciskać na Floresa, aby „zatrudnił kluczowego rozgrywającego z naruszeniem zasad manipulacji w lidze” po sezonie 2019. Flores odmówił, ale został zaproszony na spotkanie z Rossem na jachcie podczas lunchu zimą 2020 roku. Według pozwu Flores, Ross powiedział Floresowi, że „kluczowy rozgrywający czuł się komfortowo z Mariną”. Flores odmówił udziału w spotkaniu i opuścił łódź, stwierdza jego pozew.

Według NFL, w styczniu 2022 r. Dolphins miały również niedopuszczalną komunikację z agentem Danem Yee w sprawie Paytona jako trenera Miami, bez uzyskania pozwolenia od Świętych. Pałeczka Odsunął się od świętych Kontynuacja poprzedniego sezonu.

Yee, która reprezentuje Brady’ego, nie odpowiedziała na prośbę o komentarz we wtorek.

NFL ukarała grzywną Bruce’a Beala, ograniczonego udziałowca i wiceprezesa Dolphins, 500 000 dolarów i zakazała mu udziału w spotkaniach ligowych w sezonie 2022 za jego rolę w komunikacji z Bradym. Rose nie będzie mogła uczestniczyć w żadnych spotkaniach ligowych do wiosny przyszłego roku. Nie może przebywać w kampusie Dolphs podczas zawieszenia.

„Wyrok ogłoszony dzisiaj jest wyraźnie niewystarczający i niepokojący” – powiedział adwokat Floresa, Douglas H. Victor i John Eleftherakis powiedzieli we wspólnym oświadczeniu. „Niestety jasne jest, że NFL nie może sama prowadzić policji, dlatego nie możemy się doczekać kontynuacji procesu prawnego, aby udowodnić wszystkie twierdzenia Briana… i wymusić prawdziwe zmiany w NFL”.

READ  Chiny mówią, że obawiają się „pogorszenia” sytuacji na Ukrainie

Biały też NFL prowadzi trwające dochodzenie Ostatnie zarzuty przeciwko dowódcom z Waszyngtonu i ich właścicielowi Danielowi Snyderowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *