USA i Indonezja przeprowadzą ćwiczenia Keris Marine 2023

Marines amerykańscy i indonezyjscy na ćwiczeniach Keris Mareks 2022 (zdjęcie: sierż. piechoty morskiej USA Pulliam)

JAKARTA – Marines z Indonezyjskiego Korpusu Piechoty Morskiej (KORMAR) i Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych przeprowadzą ćwiczenia Keris Marine (Keris Marex) w dniach 23 listopada–11 grudnia.

Keris MAREX to dwustronne ćwiczenia prowadzone przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i KORMAR, których celem jest poprawa interoperacyjności wojskowej i zdolności zwiększania świadomości w terenie morskim, wzmacnianie relacji i poszerzanie zdolności wojskowych wśród uczestników.

W 2022 r. Marine Rotational Force-Southeast Asia uczestniczyły w inauguracyjnym przeniesieniu Keris Mareks i w tym roku wróciły do ​​Indonezji, aby usprawnić rozwój połączonych zdolności i kontynuować rozwój operacyjny.

Około 150 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej i 150 członków personelu marynarki indonezyjskiej będzie w tym roku uczestniczyć w Keris Mareks, aby rozwijać obronę wybrzeża, wspólne prowadzenie ognia, broń dostarczaną przez personel i zintegrowane zdolności małych bezzałogowych systemów powietrznych. Uczestnicy będą prowadzić wydarzenia angażujące społeczność i wymiany ekspertów merytorycznych, aby wspierać nasze wspólne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa i współpracy regionalnej.

„Ćwiczenia Keris Marine 23 to ważna szansa dla Rotacyjnych Sił Morskich w Azji Południowo-Wschodniej, ponieważ angażujemy się w szkolenie w zakresie walki w dżungli w Indonezji. To coś więcej niż możliwość szkolenia; To szansa na wzmocnienie naszych relacji z indonezyjską marynarką wojenną i poprawę naszych wzajemnych możliwości” – powiedział płk Sieverts, dowódca MRF-SEA. Keris MAREX 23 to pierwsze ćwiczenia I Marine Expeditionary Force, które zostaną przeprowadzone w Indonezji w 2023 roku.

Szef Indonezyjskiego Centrum Informacji Morskiej Korpusu Piechoty Morskiej płk Bambang DiLando, SE, M.Tr (Hanla) powiedział, że Indonezja i Stany Zjednoczone również będą świętować rocznicę KORMAR i Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych po zakończeniu ćwiczeń. „W tym ekscytującym środowisku szkoleniowym musimy jak najlepiej wykorzystać tę cenną szansę. Mamy nadzieję, że relacje między naszą piechotą morską będą silne, aby wspierać się nawzajem w stawianiu czoła złożonym problemom w przyszłości” – dodał. Tegoroczne ćwiczenia będą wspólna bitwa pomiędzy KORMAR-em i Korpusem Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, zakończona ćwiczeniami piechoty na poziomie plutonu, mającymi na celu zademonstrowanie i dalsze zademonstrowanie umiejętności i koleżeństwa.

READ  Indonezyjska Airlanga spotyka się z Dmitrijem Miedwiediewem z Rosji, aby wzmocnić więzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *