UI rozszerza współpracę badawczą z dwoma amerykańskimi uniwersytetami

Dżakarta (Antara) – Uniwersytet Indonezji (UI) rozszerzył swoją współpracę akademicką i badawczą z Uniwersytetem Kalifornijskim w Berkeley (UCP) i Uniwersytetem Kalifornijskim w Davis (UCD), powiedział prorektor.

W następstwie tej współpracy przedstawiciele UI odwiedzili oba uniwersytety podczas oficjalnej wizyty w Stanach Zjednoczonych w dniach 27 listopada–2 grudnia 2023 r., powiedział Teddy Briadi, prorektor UI ds. zasobów ludzkich i aktywów.

Wizyta stanowi kontynuację całorocznej współpracy z firmą UCB w ramach programu zaangażowania naukowego Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Warszawskiego na rzecz badań i innowacji w zakresie zasobów naturalnych.

Wspólny program jest w całości finansowany przez Agencję Ubezpieczenia Depozytów (LPS), powiedział we wtorek lokalnym reporterom.

Powiedział, że na Uniwersytecie UCB przedstawiciele UI odwiedzili uniwersytecki akcelerator i inkubator technologii Berkeley SkyTech, aby określić punkt odniesienia dla działań związanych z Science Techno Park.

Odwiedzili także Centrum Przedsiębiorczości i Technologii Sudarja (SCET).

Centrum akademickie w College of Engineering firmy UCB to miejsce, w którym inżynierowie i naukowcy mogą tworzyć, wytwarzać i komercjalizować innowacyjne dzieła, powiedział Briadi.

Tymczasem na UCD przedstawiciele UI i ich odpowiednicy z UCD omawiali możliwą współpracę w zakresie programów podwójnego stopnia dla studentów inżynierii UI na poziomie licencjackim i podyplomowym.

Omówiono także możliwość zatrudnienia profesorów wizytujących UCD na Uniwersytecie Warszawskim oraz wspólną opiekę nad doktorantami, powiedział.

Jeśli chodzi o wspólny projekt badawczy, UCD zwróciło się do interfejsu użytkownika o wysłanie trzech najlepszych badaczy do prowadzenia wspólnych projektów badawczych z kolegami z UCD – dodał.

ANTARA wcześniej informowała, że ​​UI z siedzibą w Tebok w zachodniej Jawie został wybrany najlepszym uniwersytetem w kraju.

W corocznym rankingu światowych uniwersytetów opublikowanym przez Webometrics w styczniu 2023 roku UI został uznany za najlepszą uczelnię w Indonezji.

W niedawnym oświadczeniu rektor UI Ari Kunkoro powiedział, że uniwersytet nadal dąży do tego, aby stać się innowacyjną, niezależną, włączającą, godną i wiodącą instytucją szkolnictwa wyższego w Azji Południowo-Wschodniej i na świecie.

READ  Kontrakty terminowe Nasdaq podskoczyły o 2% po mocnych prognozach Microsoftu; Zbliża się decyzja Fed

Jednym z wysiłków na rzecz globalizacji edukacji i badań jest współpraca z renomowanymi uniwersytetami zagranicznymi.

Na przykład Wydział Inżynierii UI współpracuje z Uniwersytetem w Osace w celu wspierania projektów badawczych, które prowadzą do nowych odkryć i rozwiązań pozwalających sprostać globalnym wyzwaniom.

Powiązane wiadomości: ANTARA nagrodzona dla najlepszego partnera w konkursie Digital Media Award przyznanym przez UI
Powiązane wiadomości: UI, brytyjski uniwersytet współpracuje przy badaniach nad zmianami klimatycznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *