Turyści z Bali ostrzegli po ataku psa na popularnej plaży

Turyści z Bali otrzymali ostrzeżenie w związku z bezdomnymi psami. Choć te swobodnie poruszające się psy od dawna stanowią część uroku Bali, niedawny atak na turystę skłonił władze do ostrzeżenia podróżnych, aby uważali na zwierzęta przenoszące wściekliznę.

Przyjazne psy to zwykle znajomy widok na popularnych plażach Bali, w tym w Kuta, Seminyak i Canggu, i często są karmione przez turystów i lokalne firmy. Jednak turysta został ugryziony przez psa w wyniku nagłego i nieoczekiwanego ataku na plaży Legian na początku tego tygodnia i wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Turyści zostali poproszeni o zachowanie ostrożności po ataku psa na plaży Legian na Bali. źródło: Getty (twardy)

Incydent potwierdził Ni Putu Eka Martini, przywódca wioski Legionu Nusapali. „Otrzymaliśmy zgłoszenia o psach pogryzających turystów na plaży Legian” – wyjaśnił. Podczas zdarzenia pies nagle zaatakował spacerującego turystę, raniąc go w nogi.

Trwają starania o znalezienie psa, który przejdzie badania weterynaryjne i test na wściekliznę. „Uzyskaliśmy cechy psa i teraz nadal badamy miejsce jego pobytu” – powiedziała Eka Martini.

Ryzyko wścieklizny

Na szczęście, ponieważ psy plażowe na obszarach Legian, Kuta i Seminyak są rutynowo szczepione przeciwko wirusowi, prawdopodobieństwo, że dany pies uzyska pozytywny wynik testu na wściekliznę, jest stosunkowo niskie.

„Każdy zaszczepiony pies otrzymuje przywieszkę na obroży, dzięki czemu grupa zadaniowa Legion Beach może identyfikować i śledzić psy na plaży” – powiedziała Eka Martini.

Balijczyk łapie bezdomnego psa

Lokalne organizacje rutynowo łapią i szczepią bezdomne psy na Bali, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wścieklizny. źródło: Getty

Jednak biorąc pod uwagę duże rozmiary Legionu, tropienie psów spoza obszaru okazało się trudne i jak dotąd w tym roku kilku mieszkańców, w tym pięcioletnia dziewczynka, zaraziło się wścieklizną.

Eka Martini powiedziała, że ​​dzięki wysiłkom władz lokalnych „już nie ma” pogryzień przez psy, ale liczba ataków ponownie rośnie.

READ  Pracownicy SpaceX zwolnieni za napisanie listu krytykującego Elona Muska | SpaceX

Istnieją również obawy, że incydent z tego tygodnia może doprowadzić do serii zatruć psów, tak jak miało to miejsce w przeszłości. Eka Martini poradziła lokalnym właścicielom psów, aby w nadchodzących tygodniach trzymali swoje zwierzęta z daleka od marnowania jedzenia.

Bezpańskie psy w pobliżu krzeseł i parasoli na plaży na Bali

Bezpańskie psy są powszechnie spotykane na najpopularniejszych plażach Bali. źródło: Getty (twardy)

Zachowaj bezpieczeństwo w pobliżu bezpańskich psów na Bali

Źródło informacji podróżniczych Dziennik podróży Zawiera wskazówki, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w towarzystwie ulicznych psów z Bali. Jeśli zobaczysz agresywnego psa, zalecamy zachowanie spokoju i, jeśli to możliwe, odejście. Jeśli nie możesz odejść, zatrzymaj się w miejscu, unikaj kontaktu wzrokowego i poproś o pomoc lokalną osobę.

Co zrobić, jeśli jesteś narażony na wściekliznę

Każda osoba narażona na kontakt ze śliną zwierząt jest narażona na ryzyko zarażenia się wścieklizną, dlatego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dokładne mycie skażonego obszaru wodą z mydłem przez co najmniej 15 minut. Bardzo ważne jest zastosowanie miejscowego leczenia rany po podejrzeniu narażenia.

Następnie ofiary powinny otrzymać cykl szczepionki przeciwko wściekliźnie i, jeśli to konieczne, przeciwciała przeciwko wściekliźnie wstrzyknięte bezpośrednio w ranę.

Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? E-mail: [email protected].

Możesz także nas śledzić Facebook, Instagrama, TIK Tok, Świergot I Światło sieciowe.

Yahoo Australia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *