Turyści z Bali muszą odkryć sekretne plaże Tapan

Udostępnij artykuł

Najsłynniejsze plaże Bali znajdują się w regionie Padung Regency. Od Uluwatu po Seminyak, od Canggu po Kuta, plaże Padung Regency cieszą się międzynarodowym uznaniem.

Udaj się nieco dalej na zachód, a turyści natkną się na wspaniałe, tajemnicze plaże z czarnym piaskiem w Tabanan Regency.

Plaża Ye Ganga w Tabanan Regency.jpg

W regencji Tabanan znajduje się świątynia Thana Lat i góra Batu Karu, która jest bardzo popularna wśród turystów.

Kiedy Świątynia Thana Lad Siedząc na skalistym zboczu na wybrzeżu Tabanan, turyści nie odwiedzają tego obszaru ze względu na plaże, a wybierają Tabanan ze względu na zanurzenie się w kulturze.

@ratnakaarato #krajobrazy #studiaIndonezja #polygoodtrip #Sahabathajikarato #moja podróż, moja przygoda #Podróżuj po całym stanie #Podróżuj po całym stanie #Niesamowity widok ♬ Naturalna miłość – AjiMD

Jednak turyści wychodzą na czarne piaszczyste plaże Tabana, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy oceanu, wyluzowaną nadmorską atmosferę i brak tłumów.

Zgadza się, jeśli szukasz niesamowitych wakacji na plaży, bez tłumów, a Tabanan może być idealnym miejscem, aby uzyskać dostęp do esencji Bali.

Pierwszym portem, do którego zawiniemy podczas wycieczki po plażach Tabanan, powinna być plaża Ye Ganga. Lokalni liderzy pracują nad zrównoważeniem oferty turystycznej wzdłuż wybrzeża, nie tyle po to, aby obszar ten stał się pełnoprawnym kurortem, ale raczej po to, aby wszyscy odwiedzający mieli dostęp do tych udogodnień i niezbędnych atrakcji turystycznych.

Pantai Yeh Gangga to piękne miejsce do surfowania, odpowiednie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących surferów.

Ai Kedut Dolio, przywódca tradycyjnej wioski Ye Ganga, przy wsparciu wodzów wiosek Banjar Ye Ganga Gangin i Banjar Ye Gang Gwan, stara się promować turystykę na tym obszarze, szczególnie wśród podróżującej społeczności surfingowej.

Plaża Ye Ganga to jedna z niewielu plaż w rejonie Tabanan, gdzie żółwie wciąż składają jaja.

READ  Zamulanie Kanału Sueskiego zakłóca dostawy soi: Bullock

Lokalni przywódcy mają nadzieję stworzyć inicjatywę ekoturystyczną zainspirowaną mieszkańcami wysp Seranagan i Kuta, aby pomóc chronić te zagrożone gatunki morskie.

W tym czasie gniazda wielu żółwi składających jaja na plaży Ye Ganga są atakowane przez bezpańskie i towarzyskie psy.

Dolio szuka wsparcia z dochodów z turystyki, aby opracować inicjatywę na rzecz zrównoważonej ochrony, która pomoże żółwiom, pobudzi lokalną gospodarkę i poprawi wrażenia gości z Ye Ganga.

Żółw wykluwa się z piasku i wchodzi do morzaŻółw wykluwa się z piasku i wchodzi do morza

Jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań na plaży jest Ye Ganga Beach Club. To miejsce spotkań przy plaży jest odwiedzane przez surferów, turystów z plecakiem i wieloletnich miłośników Bali, którzy szukają poczucia dawnego Bali.

Klub plażowy Ye Ganga dysponuje własnym basenem na plaży, restauracją i barem i często organizuje wieczory z muzyką na żywo. Jest już późno, a personel jest bardzo gościnny.

To miejsce, w którym turyści spędzają cały dzień (wstęp jest bezpłatny!) i nie czują się pośpieszeni do jedzenia i spędzania czasu. Menu zaspokoi każdy gust i jest w bardzo przystępnej cenie.

Zawinięty kebab z kurczaka kosztuje 45 000 IDR, a klasyczna balijska chrupiąca ryba oceaniczna z popiołem Matcha to zaledwie 55 000 IDR.

Owoce morza-grill na BaliOwoce morza-grill na Bali

W okolicy plaży Yeh Gang jest kilka świetnych opcji zakwaterowania. Bali Beach Glamping to luksusowy, trzygwiazdkowy obiekt oferujący luksusowe namioty glampingowe przy plaży, tradycyjne balijskie spa i niesamowitą restaurację wewnątrz budynku.

To nie są namioty typu pop-up w stylu festiwalowym; To wszystko są domy z płótna, takie jakie można znaleźć w najlepszych domkach safari w Republice Południowej Afryki.

plaża-drzewa kokosowe w pobliżu-Medevi-West-Paliplaża-drzewa kokosowe w pobliżu-Medevi-West-Pali

Dla tych, którzy chcą spać w otoczeniu solidnych ścian, nie szukaj dalej niż Wagga Ganga. Rustykalny i wyrafinowany ośrodek oferuje gościom prywatne wille z widokiem na plażę.

Restauracja oferuje posiłki na świeżym powietrzu i oferuje wiele wydarzeń kulturalnych, w których można uczestniczyć, aby doświadczyć prawdziwie balijskich wrażeń.

READ  Mega Liga „GTA 6” zalała internet materiałami z rozgrywki i zrzutami ekranu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *