Hiswara Benjamin, HSF Doradztwo w zakresie kontraktu na płatną autostradę w Indonezji o wartości 1,3 mld USD

INA to państwowy fundusz majątkowy Indonezji, którego zadaniem jest zwiększanie inwestycji w celu wspierania zrównoważonego rozwoju kraju i tworzenia bogactwa dla przyszłych pokoleń.

„Inwestycje INA w te płatne drogi odzwierciedlają jej zaangażowanie na rzecz rzeczywistej zmiany w Indonezji i są kluczem do strategii recyklingu aktywów rządu indonezyjskiego” — powiedział Matthew Cork, starszy doradca międzynarodowy HBT i partner Herbert Smith Freehills. „Infrastruktura taka jak te drogi umożliwia handel, wzmacnia pozycję firm, łączy pracowników z ich miejscami pracy i stwarza możliwości dla społeczności indonezyjskich”.

Transakcja została przeprowadzona we współpracy z indonezyjskim państwowym deweloperem infrastruktury PT Hutama Karya (Persero). Transakcja obejmowała również poważny proces refinansowania, z nowym finansowaniem od indonezyjskiej spółki celowej Bank Rakyat w celu wsparcia projektu.

Transakcja jest drugą sfinalizowaną transakcją fuzji i przejęć płatnych dróg dla INA, przy współpracy inwestycyjnej z Waskitah Garia na dwóch odcinkach płatnej drogi Trans Java. To dziesiąta transakcja na płatnych drogach w Indonezji, w której doradzali Herbert Smith Freehills i Hiswara Bunjamin & Danjung w ciągu ostatnich trzech lat. Obie firmy doradzają również innym projektom infrastrukturalnym, w tym DP World i INA Alliance, przy ich inwestycji w nowy międzynarodowy terminal kontenerowy Pelawan.

Zespołem doradczym INA kierowali Mathew Gorke i partner HBT Thani Maulana M Patingi, podczas gdy partner finansowy Tjahjadi Bunjamin kierował zespołem refinansującym. W skład zespołu Dżakarty wchodzą starsi partnerzy Aditya Rachman i Giovanna Niki R oraz współpracownicy Aditya Nugraha, Fawzi Rohmat, Gregorius Vibisono, Neduro Nainggolan i Divina Christie. Adrian Wong, dyrektor Prolegis LLC i szef programów Herbert Smith Freehills Prolegis Formal Law Alliance oraz starszy współpracownik Ken Ooi i współpracownik Audrey Siew, udzielali pomocy w Singapurze.

READ  Indonezja, Google i Meta opublikują zasady rekompensujące wydawcom wiadomości – raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *