Elon Musk ogłasza, że ​​StarLink zapewni T-Mobile pokrycie strefy martwej

T-Mobile twierdzi, że uwalnia się od mobilnych martwych stref dzięki nowemu partnerstwu ze SpaceX Internet satelitarny Starlinkw wydarzenie Prowadzili go dyrektor generalny T-Mobile Mike Sievert i Elon Musk. Dzięki systemowi „zasięg powyżej i poza” telefony komórkowe mogą łączyć się z satelitami i wykorzystywać część łącza, która zapewnia połączenia od 2 do 4 megabitów na sekundę (łącznie) w danym obszarze zasięgu.

Według Muska Satelity Starlink drugiej generacji Usługa, która ma zostać uruchomiona w przyszłym roku, będzie mogła nadawać z wykorzystaniem części średniego pasma PCS T-Mobile. Kilka lat temu Sprintowi pozwolono kupować. Musk powiedział, że nowe satelity mają „duże, duże anteny” o średnicy od 5 do 6 metrów, aby umożliwić nowe połączenia, i że plan polega na wystrzeliwaniu przez nie sprzętu. Nadchodząca rakieta kosmiczna.

Firma twierdzi, że pozwoli Ci wysyłać SMS-y, wysyłać MMS-y i korzystać z „wybierz aplikacje do przesyłania wiadomości” zawsze, gdy niebo jest czyste, nawet jeśli nie jest dostępna żadna tradycyjna usługa. Według Komunikat prasowy T-Mobile„Usługa komórkowa satelitarna” jest „dostępna w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, na Hawajach, w częściach Alaski, w Portoryko i na morzach terytorialnych”.

„Jeśli w strefie komórkowej nie ma zbyt wielu ludzi, możesz nawet mieć trochę wideo” – powiedział Musk. Jak opisał Sievert, operatorzy aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp lub iMessage, muszą współpracować z T-Mobile i Starlink, aby zidentyfikować i współpracować z łączem satelitarnym po jego uruchomieniu.

Musk rozwinął nieco więcej, mówiąc, że w przeciwieństwie do konwencjonalnej usługi internetowej, Starling może działać bez dostępu do całej konstelacji satelitów. Ograniczając go do określonych wiadomości i usług i tylko tam, gdzie obecnie nie ma połączenia komórkowego, może korzystać z bardziej przerywanego połączenia w celu uzyskania „podstawowego” zasięgu, chociaż może być konieczne odczekanie 30 minut na przesłanie wiadomości. Za pomocą.

READ  Jeff Bezos sugeruje, że przejęcie Elona Muska na Twitterze może dać Chinom przewagę

Dwaj dyrektorzy powiedzieli, że chcą współpracować z operatorami komórkowymi na całym świecie, którzy są zainteresowani wzajemnymi umowami o współdzieleniu widma, w których klienci mogą łączyć się ze SpaceX. Klienci T-Mobile mogą korzystać z tych połączeń również podczas wizyt w innych krajach.

Piżmo też Powiedział na Twitterze Jedna z jego innych firm, Tesla, będzie korzystała z tej samej technologii Funkcja łączności premium W swoich pojazdach elektrycznych. Obecnie Tesla wykorzystuje sieć AT&T do takich rzeczy, jak wizualizacja ruchu na żywo, mapy z widokiem satelitarnym i strumieniowe przesyłanie muzyki.

Musk powiedział, że usługa może działać nawet wtedy, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub samochodzie.
Zdjęcie: SpaceX

Usługa zostanie uruchomiona w wersji beta w „wybranych obszarach” do końca przyszłego roku, a Sievert ma nadzieję, że pewnego dnia doda dane. On mówi Po uruchomieniu „wizja” T-Mobile polega na włączeniu „najpopularniejszych planów” operatora za darmo, chociaż dzisiejsze wydarzenie nie jest oficjalnym ogłoszeniem, powiedział. Powiedział, że T-Mobile chce udostępnić go osobom z „tanimi” planami za niższą „miesięczną opłatę za usługę” niż obecne usługi łączności satelitarnej. (Obejmuje jednak szeroki zakres cen – Garminy Plany subskrypcji komunikatora satelitarnego InReach(Na przykład zacznij od 14,95 USD miesięcznie, ale idź do 64,95 USD miesięcznie).

T-Mobile twierdzi, że istniejące telefony abonentów mogą korzystać z sieci — nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt. Jak powiedział Elon Musk w ogłoszeniu: „Telefon, który masz teraz, będzie działał”.

Dyrektor generalny T-Mobile Mike Sievert i główny inżynier SpaceX Elon Musk

Dyrektor generalny T-Mobile Mike Sievert i główny inżynier SpaceX Elon Musk
Zdjęcie: SpaceX

Fakt, że wykorzystuje tradycyjne spektrum komórek, jest mieczem obosiecznym. Niewymaganie specjalnego sprzętu to oczywista zaleta, ale T-Mobile nie jest właścicielem praw do tej przepustowości na całym świecie. Podczas gdy satelity SpaceX mogą technicznie komunikować się z telefonami na całym świecie, gdy zabierasz telefon do innego kraju lub na wody międzynarodowe, T-Mobile nie ma praw do tych samych pasm, z których korzysta jego komputer.

Nie jest kompatybilny z tradycyjnymi sieciami łączności satelitarnej, takimi jak system Iridium używany przez firmę Garmin. Jeśli producenci telefonów chcą wprowadzić własną wersję tej funkcji, coś Mówiono, że Apple jest w tokuPartnerstwo z innymi dostawcami telewizji satelitarnej zapewnia im większy zasięg niż to, co oferuje T-Mobile.

jak Walter Peasickmówi analityk Lightshed Partners na krawędzi: „Apple i Samsung może łatwiej zintegrować istniejącą łączność satelitarną z nadchodzącymi telefonami niż Starlink, próbując połączyć prawa do widma z operatorami bezprzewodowymi na całym świecie”.

Walki o prawa do widma mogą stać się chaotyczne i rzeczywiście już są. T-Mobile i Verizon są dostępne Wezwał Federalną Komisję Łączności AST & Science twierdzi, że jej system może zakłócać sieci naziemne, aby uniemożliwić wystrzeliwanie satelitów, które mogłyby świadczyć usługi telefonii komórkowej z kosmosu. SpaceX to Złapany w bitwie Widmo 12Ghz z Dish Networks, które chce wykorzystać do naziemnej sieci 5G. Musk ostrzegł swoich domowych internautów, że danie wykorzystujące 12 Ghz jest całkowicie skończone Niszczy swoją satelitarną usługę internetową. Analitycy kwestionowali nawet, czy ogłoszona dzisiaj usługa będzie wymagała dodatkowych zgód ze strony FCC.

Sievert powiedział również, że T-Mobile jest „otwarty” na możliwość wykorzystania SpaceX do sieci dosyłowej w przyszłości, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Chociaż obie firmy są teraz o kilka kroków od pitchingu (ponownie Musk twierdzi, że każda komórka będzie obsługiwać około 2-4 megabitów), może to pomóc operatorowi obniżyć koszty rozbudowy jego sieci. Taki plan byłby podobny Co ogłosił Verizon Wydaje się, że ten plan jest zgodny z projektem Internetu satelitarnego Khyber firmy Amazon Daleko stąd Wygląda na to, że Amazon nie wystrzelił jeszcze żadnego ze swoich satelitów.

Na początku tego roku SpaceX Przegrana oferta na wiejskie dotacje internetowe Dlatego Koszt jego wyposażenia. Ale jeśli będzie mógł skorzystać z istniejącego sprzętu T-Mobile, który ludzie na obszarach wiejskich już mają, może to pomóc w sprawie Federalnej Komisji Łączności. Czwartkowa prezentacja była zdecydowanie hitem w zasięgu obszarów wiejskich Filmy osób w odległych parkachGóry lub pasące się zwierzęta.

AKTUALIZACJA 22:15 ET: Tesla dodała informacje o używaniu go do łączności premium w swoich samochodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *