Indonezja widzi swój pierwszy tajfun w Ransekek i uważaj

Streszczenie

Naukowcy z Krajowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN) rozpoczęli dyskurs na temat pochodzenia tajfunów w Indonezji. Klimatolog Erma Yulihastin z BRIN zauważyła, że ​​silny wiatr w Rancaekek w Bandung na Jawie Zachodniej w dniu 21 lutego był pierwszym tajfunem w Indonezji. „W porównaniu z tajfunami, które zwykle występują na półkuli północnej, struktura tajfunu Rancaekek w Indonezji jest w 99,99% podobna do tej w Stanach Zjednoczonych” – poinformował 22 lutego na swoim koncie X.

Irma zauważyła, że ​​zespół BRIN natychmiast zbada i zrekonstruuje huragan Ransekek. Powiedział, że ekstremalne wydarzenie zostało przewidziane w ramach Międzysezonowego Studium Klimatu Regionu Indonezji (Kamajaya), komputerowego systemu prognozowania klimatu należącego do BRIN. Irma podkreśliła, że ​​niszczycielski wiatr w Ransack przypominał huragan ze względu na jego dużą siłę wiatru i duży promień uderzenia.

W przeciwieństwie do Irmy Agencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna (BMKG) sklasyfikowała zdarzenie w Ransekek jako huragan. Według BMKG tajfun uderzył około 15:30–16:00 czasu zachodnioindonezyjskiego, powodując silny wiatr o prędkości 36,8 km na godzinę w obszarach Jatinangor i Sumedang. „Zasadniczo tajfun i tajfun odnoszą się do zjawisk naturalnych wykazujących pewne podobieństwa wizualne, którymi są silne, niebezpieczne i potencjalnie szkodliwe wiatry wirujące” – powiedział 22 lutego podoficer meteorologiczny PMKG Kuswando.

READ  C Organizatorzy wyborów sporządzą mapę obszarów wrażliwych w Papui: Gubernator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *