Activision twierdzi, że nie planuje usuwać istniejących gier na PlayStation po przejęciu Xbox

Activision Blizzard Mówi, że nie ma zamiaru usuwać istniejących gier z innych witryn po zakupie Xbox Właściciel Microsoft.

W tym tygodniu ogłoszono, że Microsoft chce Activision przejmuje Blizzard za 68,7 miliarda dolarów transakcji – Przemysł sportowy Zawsze duży z niewielkiej odległości.

Przyznawanie wyłącznych praw właścicielom Microsoft Call of Duty, w tym Warcraft, Overwatch, Crash Bandicoot i Guitar HeroPrzewiduje się, że umowa wygaśnie do czerwca 2023 roku.

Zwiastun Bojowego Bossa Sezonu 1 | Call of Duty: Vanguard i Warson

W często zadawanych pytaniach dla pracowników złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Aktywacja Przedstawia, w jaki sposób transakcja wpłynie na istniejące umowy partnerskie PlayStation Producent Sony, Google i jabłko.

„Dotrzymamy wszystkich naszych obietnic” – powiedział. „Wtedy to po prostu do nas dotarło Minecraft, Nie zamierzamy dzisiaj usuwać żadnych treści z istniejących witryn.

W swojej pierwszej odpowiedzi na proponowane przez Microsoft przejęcie Activision przez Blizzard, Sony spodziewa się, że gry będą wieloplatformowe Ze względu na istniejące umowy kontraktowe.

Activision opiera się na niektórych z najbardziej udanych gier na PlayStation w postaci serii Call of Duty. W ubiegłym roku własność była pierwsza (Vanguard) i trzecia (Vanguard)Zimna wojna w Black Ops) Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation w Stanach Zjednoczonych, według firmy badawczej NPD.

Mówi się, że Microsoft zaplanował Kontynuuj tworzenie „niektórych” gier aktywacyjnych Blizzard na PlayStation Konsole i Xbox Head po przejęciu Bill Spencer „Naszą intencją nie jest wykluczanie społeczności z tej platformy” – powiedział.

Warto jednak zauważyć, że Spencer wygłosił podobne uwagi przed końcem Microsoft kupuje za 7,5 miliarda dolarów przejęcie Genmax, spółki matki Bethesdy Ostatni rok.

Po wcześniejszym wydaniu Bethesda Gry takie jak Elder Scrolls Online są nadal obsługiwane na platformach PlayStation, a istniejące ekskluzywne oferty Pętla śmierci i Ghostwire Tokio Zaszczycony, Microsoft później potwierdził Wielkie przyszłe gry firmy, takie jak Starfield, Redfall i Starsze zwoje6 Xbox i ekskluzywne PC.

READ  Daniel Snyder rozważa „możliwe transakcje” dla dowódców z Waszyngtonu

Powiedział jeden analityk sportowy Microsoft może walczyć o uzyskanie zgody organu regulacyjnego Jeśli Xbox planuje wykluczyć Call of Duty wyłącznie ze względu na przejęcie aktywacyjne Blizzarda.