Ministerstwo Turystyki przygotowało program promocyjny mający na celu zwiększenie liczby turystów zagranicznych

TOKIO (ANTARA) – Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej analizuje plan zapewnienia zachęt mających na celu zwiększenie przyjazdów turystów z zagranicy do docelowej liczby 14,3 mln do 2024 r.

„Obecnie analizujemy tę strategię. W tamtym czasie przyznaliśmy danej osobie zachętę, ale najpierw musiało to zostać zatwierdzone przez ministerstwo finansów” – powiedział Radon Visnu Sindhutrisno, dyrektor Ministerstwa Marketingu Turystyki w regionie Azji i Pacyfiku. seminarium w Tokio. We wtorek.

Wcześniej zachęty miały formę zniżek i zwrotów gotówki w postaci obniżek cen biletów lotniczych – dodał.

Sindhutrisno powiedział, że strategia ta była stosowana wcześniej, ale obecnie nie została wdrożona. Wyraził jednak nadzieję, że rozpoczną się dyskusje na temat zachęt i rozważone zostaną inne opcje.

Według niego inicjatywa jest potrzebna, ponieważ inne kraje ASEAN, takie jak Tajlandia i Singapur, bardziej agresywnie promują swoją turystykę, dysponując znacznie większymi budżetami.

„Mamy już stolicę z nagrodami, które zdobyły nasze destynacje… mamy całą przyrodę, kulturę i dlatego zapraszamy ich (turystów) i promujemy (turystykę Indonezji)” – powiedział.

Inicjatywę uznaje się za niezbędną, ponieważ obłożenie pasażerów linii lotniczych nie osiąga 100 procent.

Zauważył np., że w 2023 roku będzie wykonywanych 13 lotów Chiny-Indonezja dziennie z 1,2 mln miejsc rocznie i liczbą wolnych miejsc na poziomie 15-40 proc., co oznacza, że ​​liczba pasażerów wyniesie zaledwie ok. 700 tys. Maksymalna pojemność.

„Jeśli chcemy w tym roku osiągnąć 14 milionów przyjazdów turystów zagranicznych, musimy przygotować 22 miliony miejsc” – powiedział.

Podczas seminarium dyrektor generalny japońskiego przewoźnika flagowego Garuda Indonesia, Sony Syahlan, powiedział, że trasa Narita–Denpasar obsługuje jedynie 85% pasażerów i 15% wolnych miejsc.

Siahlan dodał, że Garuda Indonesia jest gotowa podwoić częstotliwość lotów Narita-Denpasar, jeśli obłożenie osiągnie 100 procent.

Powiązane wiadomości: Oczekuje się przyjazdów turystów zagranicznych do 14,3 miliona miejsc docelowych: Uno
Powiązane wiadomości: Malezyjczycy dominują w przyjazdach turystów zagranicznych na W Sumatrę: PBS
Powiązane wiadomości: Podatek turystyczny na rzecz ochrony kultury i przyrody Bali

READ  NU twierdzi, że Jokowi obiecuje pozwolenia na wydobycie od 2021 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *