Piloci zasypiają i zbaczają z kursu podczas lotu Batik Air w Indonezji

Dwóch pilotów jednego samolotu przewoziło drugie 157 Według wstępnego raportu Indonezyjskiej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu samolot zasnął w powietrzu i zboczył z wyznaczonej trasy.

styczeń 25 stycznia obaj piloci pilotujący lot Batik Air spali jednocześnie około 28 minut. W raporcie napisano. Samolot ze 153 pasażerami i czterema członkami załogi wystartował z Kentari w południowo-wschodniej części wyspy Sulawesi, a lot do Dżakarty trwał dwie godziny i 35 minut.

W raporcie nie zidentyfikowano pilotów, opisując jedynie pilota jako 32-letniego Indonezyjczyka, a zastępcę dowódcy jako 28-letniego Indonezyjczyka. Z raportu wynika, że ​​oboje zostali uznani za zdolnych do lotu, przeszli kontrolę stanu zdrowia, a testy na zawartość alkoholu w organizmie dały wynik negatywny.

Kiedy po około 30 minutach od startu samolot osiągnął wysokość 36 000 stóp, pilot poprosił drugiego pilota o pozwolenie na odpoczynek, które otrzymało. Dowódca pilot zasnął i obudził się w ciągu godziny.

Z raportu wynika, że ​​pilot naczelny zapytał swojego współtowarzysza w kokpicie, czy chce spać, ale zastępca dowódcy odmówił, a pierwszy pilot nadal spał, podczas gdy starszy oficer siedział za sterami samolotu.

W raporcie napisano, że drugi pilot „nieumyślnie zasnął” po skontaktowaniu się z centrum kontroli obszaru w Dżakarcie, zauważając, że gdy centrum kontroli później próbowało skontaktować się z pilotami, nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

„Jakarta ACC podjęła kilka prób skontaktowania się z BTK6723, prosząc innych pilotów, aby zadzwonili do BTK6723” – czytamy w oświadczeniu. „Piloci BTK6723 nie odebrali żadnych połączeń.”

Dwadzieścia osiem minut po ostatniej nagranej transmisji od drugiego pilota pierwszy pilot obudził się „świadomy, że samolot nie znajdował się na właściwym torze lotu” – czytamy w raporcie. Z raportu wynika, że ​​pilot ustawił samolot z powrotem na właściwym torze i wylądował w Dżakarcie.

Z raportu wynika, że ​​pasażerom i załodze na pokładzie nic się nie stało, a samolot nie odniósł żadnych uszkodzeń.

READ  Tolerancja religijna kluczem do pokoju: dowództwo wojskowe Dżakarty

Z raportu wynika, że ​​drugi pilot opiekował się w domu swoimi miesięcznymi bliźniakami, miał problemy ze snem i dzień przed lotem zmienił miejsce zamieszkania.

Dyrektor lotnictwa cywilnego Indonezji, Maria Christie Enda Murni, powiedziała, że ​​ministerstwo transportu „zdecydowanie potępia” Batik Air w związku z incydentem. Francuska agencja medialna.

„Zbadamy i dokonamy przeglądu operacji lotów nocnych w Indonezji pod kątem zarządzania ryzykiem zmęczenia dla Batik Air i wszystkich operatorów lotniczych” – oznajmił w oświadczeniu.

Obaj piloci zostali „tymczasowo zawieszeni” – podała AFP, powołując się na oświadczenie Batik Air. W niedzielę Batik Air nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Na całym świecie branża lotnicza od dawna zmaga się z problemem zmęczenia pracowników, zwłaszcza pilotów i członków personelu pokładowego.

A Spis ludności Lipcowe badanie przeprowadzone wśród 6893 pilotów w Europie przez firmę doradczą ds. bezpieczeństwa lotniczego European Cockpit Association wykazało, że 3 na 4 pilotów zasnęło podczas lotu w miesiącu poprzedzającym badanie.

Jak podaje Sky News, w 2022 r. dyrektor generalny Wizz Air spotkał się z ostrą reakcją związków zawodowych i przedstawicieli pilotów po tym, jak namawiał wyczerpanych pracowników, aby w obliczu niedoborów poszli „dodatkowo”. zgłoszone.

W sierpniu „The Washington Post” doniósł, że władze federalne Stanów Zjednoczonych prowadzą dochodzenie w sprawie prawie 5000 pilotów podejrzanych o fałszowanie dokumentacji medycznej w celu ukrycia świadczeń z tytułu zaburzeń psychicznych i innych poważnych schorzeń, które czyniłyby ich niezdolnymi do latania.

Podejrzewa się, że 5000 pilotów ukrywa poważne problemy zdrowotne. Większość nadal lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *