Polowanie na okazje płynie po Wall Street po rewizji Nasdaq

Logo Nasdaq zostanie wyświetlone na stronie Nasdaq Market na Times Square w Nowym Jorku, USA 3 grudnia 2021 r. REUTERS / Jeenah Moon / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Peloton upada, gdy raport zawiesza koprodukcję
  • Pasażerowie poszybowali w górę po odnotowaniu rekordowych zysków kwartalnych
  • Baker Hughes osiąga rekordowy zysk w czwartym kwartale
  • Indeksy powyżej: Dow 0,76%, S&P 0,9%, Nasdaq 1,23%

20 stycznia (Reuters) – Kluczowe indeksy Wall Street odbiły się w czwartek z solidnymi wzrostami w zakresie akcji spółek technologicznych i deweloperskich, ponieważ rentowność obligacji skarbowych utrzymywała się na stałym poziomie, a inwestorzy starali się negocjować dzień po wejściu w obszar korekty Nasdaq.

Wzrosły wszystkie 11 głównych sektorów S&P 500. Akcje Megacop zapewniły największy osobisty impuls S&P 500 dzięki Microsoft (MSFT.O) 1,7% i Tesla (TSLA.O) Wzrost o 3,8%.

Akcje lekko odbiły się po gwałtownej wyprzedaży na początku tygodnia, a Nasdaq zamknął się w środę na poziomie 10,7% przez cały listopadowy najniższy poziom w historii, potwierdzając korektę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Fakt, że Nasdaq zatonął w obszarze dostosowawczym, mógł spowodować, że niektórzy kupujący poczuli się przytłoczeni”, powiedział David Joy, główny strateg rynkowy w Ameriprise Financial.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 wzrósł o 267,62 punktów, czyli 0,76%, do poziomu 35 296,27 (.SPX) 40,77 punktów lub 0,90% do 4573,53, złącze Nasdaq (.IXIC) 175,69 punktów, czyli 1,23%, do 14 515,94.

Wzrost zapobiega odbiciu Jowisza w akcjach i akcjach Pelodon Interactive(PTON.O) Po ogłoszeniu przez CNBC, że producent rowerów fitness zawiesi produkcję swoich powiązanych produktów fitness, firma stara się kontrolować koszty w miarę spadku popytu. Bellows będzie jedną z kluczowych platform dla biznesu pobytu w domu do 2020 roku.

READ  Rząd przeznaczy 90 bilionów rupii na reformę służby zdrowia

Akcje rozpoczęły się w 2022 r. w trudnym położeniu, w związku z obawami, że Rezerwa Federalna może agresywnie kontrolować inflację, przy gwałtownym wzroście dochodów skarbowych, zwłaszcza gdy technologia i wzrost uderzą w akcje. Benchmark S&P 500 spadł w tym roku o 4%.

Rentowności obligacji skarbowych były w czwartek stosunkowo płaskie, spadając z dwuletniego maksimum w środę.

„To prawda, że ​​jeszcze się nie podnieśli… przynajmniej jest to mile widziany odwyk po standardowym marszu, którego doświadczyliśmy” – powiedziała Joy.

Inwestorzy wracają do raportów o wynikach za czwarty kwartał.

Akcje Przyczyna pasażera Rekordowy kwartalny zysk Ubezpieczyciela Majątkowego i Wypadkowego wzrósł o 4,9%.

Piekarz Hughes(PKRO) Akcje wzrosły o 4,5% po tym, jak firma podała zrewidowany zysk kwartalny, a wyższe ceny energii dla jej sprzętu i usług przekroczyły oczekiwania analityków dotyczące zysków ze względu na zapotrzebowanie na paliwo.

Firma streamingowa Netflix ma przygotować jeden ze swoich wstępnych raportów dla głównych firm rozwijających się po zamknięciu rynku w czwartek.

Dane z czwartku pokazały liczbę Amerykanów, którzy złożyli wnioski Nowe żądania bezrobocia Podczas gdy korzyści niespodziewanie wzrosły w zeszłym tygodniu, zimowa fala infekcji Govt-19 mogła zakłócić działalność biznesową.

Kwestie postępów są wyższe niż problemy spadające w tempie od 2,41 do -1 na NYSE; Na Nasdaq stosunek 2,05 do 1 był na korzyść zaawansowanych.

S&P 500 11 nowy 52-tygodniowy szczyt i nowy dołek; Nasdaq Composite ustanowił 15 nowych wzlotów i 162 nowe dołki.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Louisa Crosscope w Nowym Jorku, Bansari Mayur Kamdar i Shreyashiego Sanyala w Bangalore; Edytowanie przez Adityę Soni i Lisę Schumacher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *