„Wspólni zakładnicy”: pogłębia się rozłam między Jokowi a rządzącą indonezyjską PTI, ale teraz jest spokojniej, twierdzą analitycy

JAKARTA: Rozłam między prezydentem Indonezji Joko Widodo a rządzącą Indonezyjską Demokratyczną Partią Walki (PTI-P) pogłębił się po tym, jak jego najstarszy syn zdecydował się wystawić niemającego poparcia kandydata na wiceprezydenta. badacze.

Obecnie obie strony znajdują się w „sytuacji wzajemnego zakładnika”, w której pan Widodo, popularnie znany jako Jokowi, oraz PTI-P pod przewodnictwem byłego prezydenta Megawati Soekarnoputri nie mogą angażować się w otwarte działania wojenne, ponieważ obaj potrzebują się nawzajem do celów politycznych. Na razie – stwierdził analityk.

„Z jednej strony prezydent Jokowi nadal potrzebuje PTI-P, aby utrzymać stabilność swojego rządu do końca swojej kadencji” – powiedział CNA analityk polityczny z Uniwersytetu Atma Jaya Yos Kenawas, wyjaśniając, że prezydent nadal potrzebuje wsparcia swoich prawodawców. Ponieważ PTI-P jest największą partią w parlamencie, istnieje presja na różne programy.

Poza tym, jeśli rząd będzie niestabilny, zaszkodzi to jego reputacji, co wpłynie na szanse jego syna na zostanie wicekanclerzem, powiedział Kenavas.

Z drugiej strony PTI-B będzie bardziej ostrożna w atakach na Prezydenta Jokowi, ponieważ jego ocena akceptacji jest nadal dobra” – powiedział analityk, który zwrócił uwagę, że Jokowi ma ogromną rzeszę zwolenników i lojalnych wolontariuszy.

Dodał, że kandydat będzie niechętny otwartemu atakowi na PTI-P, aby nie zaprzepaścić jej szans w wyborach prezydenckich i do zgromadzeń zaplanowanych na 14 lutego przyszłego roku.

Stosunki między obiema partiami są napięte od połowy 2022 r. ze względu na różnice między obiema stronami co do tego, kogo poprzeć jako kandydatów na prezydenta w wyborach zaplanowanych na 14 lutego. .

Ostatni klin został wbity, gdy na czele stanął 72-letni minister obrony Subianto Partia Wielkiego Ruchu Indonezyjskiego (Jerindra), Na jego zastępcę wybrany został syn pana Widodo, Gibran Rakabuming Raka (36 lat), który jest burmistrzem Solo na Jawie Środkowej.

READ  Siły ukraińskie przebijają się przez rosyjskie umocnienia na południu i posuwają się na wschód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *