Urzędnik PDIP zdementował pogłoski o rozłamie w partii

Tempo.co, Djakarta – Sekretarz generalny Indonezyjskiej Demokratycznej Partii Walki (PDIP) Hasto Cristianto odrzucił pomysł wewnętrznego podziału w partii. Hasto odpowiadał na obawy dotyczące frakcji w PDIP, które chcą zostać uwzględnione lub wykluczone w nadchodzącym rządzie.

„Nic [division]”- powiedział Hasto w Dżakarcie w piątek 12 kwietnia 2024 r.

Hasto powiedział, że akceptowane są wartości zwykłej uprzejmości i wartości demokratyczne, takie jak uczciwość i sprawiedliwość.

„Wartości władzy są dla ludzi, a nie korporacji” – powiedział Hasto.

Wcześniej Hasto powiedział, że PDIP jest gotowa walczyć jako opozycja poza rządem i parlamentem, aby wypełnić swój obowiązek kontroli i równowagi.

Hasto ocenił, że podczas drugiej kadencji prezydenta Joko Widodo lub Jokowi scentralizowana władza doprowadziła do manipulacji, dlatego potrzebny jest autorytet i krytyka stojąca za politykami oraz mechanizmy kontroli i równowagi w celu ich wdrożenia.

Hasto powiedział, że trzymanie się z dala od rządu jest patriotycznym obowiązkiem, czego doświadczyła PDIP po wyborach w 2004 i 2009 roku.

„Kiedy PDIP była poza rządem w latach 2004 i 2009, byliśmy bardzo doceniani za naszą rolę w poprawie jakości demokracji. Nawet poza rządem obowiązkiem patriotyzmu jest ochrona interesów ludzi” – powiedział Hasto w swoim dziennik. Relacja z czwartku, 15 lutego 2024 r.

Zgodnie z decyzją Państwowej Komisji Wyborczej (KPU) popierani przez PDIP kandydaci na prezydenta i wiceprezydenta, czyli med. Kanjar Branovo-Mahfut, otrzymali zaledwie 16,5 proc. głosów. Pozycja pary była trzecia. Duet Kanjar-Mahfut stracił głosy w bastionach PDIP na Jawie Środkowej i na Bali.

Według ustaleń KPU zwycięzcami wyborów prezydenckich zostało małżeństwo Prabowo-Kibran, które uzyskało 58 proc. głosów.

Małżeństwo Kanjar-Mahfoud złożyło obecnie spór przed Trybunałem Konstytucyjnym (MK) w sprawie wyników wyborów prezydenckich w 2024 roku. Argumentowali, że wybory były zorganizowane, systematyczne i masowo sfałszowane. Spór jest w toku postępowania i oczekuje obecnie na decyzję MCA.

READ  10 rannych w strzelaninie samochodowej w Lakeland na Florydzie - poinformowała policja

pomiędzy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *