Lightning pokonał Rangersów i awansował do finału Pucharu Stanleya

Bawić się

Tampa Bay Lightning zmierza do finałów Pucharu Stanleya trzeci sezon z rzędu, a nagroda przeciwko najlepszemu zespołowi w sezonie zasadniczym Konferencji Zachodniej znów zaczyna się od drogi.

Jak pokonać dwukrotnych obrońców tytułu New York Rangers 2-1 w grze 6 Środa (20:00 ET, ABC) pomoże im stawić czoła lawinie z Kolorado w grze 1.

Kapitan Steven Stamkos strzelił dwie bramki, a druga bramka padła 21 sekund po wyrównaniu Rangersów w trzeciej tercji.

Powiedział dziennikarzom po meczu: „Nie obchodzi nas, jak to się robi, musimy to zrobić.” Jestem bardzo dumny z tego zespołu. Wracamy do finałów i mamy szansę zrobić coś lepszego.”

Stamkos zaczął zdobywać punkty w bitwie pod Golding w sobotę, kiedy jego strzał z nadgarstka ominął Igora Chesterkina, który w drugiej tercji został częściowo przesłonięty o 10:43.

Finał Pucharu Stanleya: Harmonogram rundy mistrzostw NHL, TV Info

Biuletyn sportowy: Zarejestruj się, aby wysyłać codzienne nagłówki do swojej skrzynki odbiorczej

Stamkos był w polu karnym, kiedy Frank Vadrano z Nowego Jorku wyrównał w rozgrywce o władzę 13:07 w trzeciej tercji.

Ale Stamkos uderzył w przerwę 2 na 1 na następnej zmianie. Potem jego odbite uderzenie spadło na jego nogę.

– Byłem trochę rozczarowany wykonaniem rzutu karnego – powiedział. „Widzisz, że zdobywają punkty, jesteś w pudełku. Jest inaczej. Z jakiegoś powodu nie jestem tak zajęty, jak kiedyś w takich sytuacjach. Zasługujemy na to.

Chesterkin narzekał, ale Cole przeżył recenzję.

„To nie są jednostki” – powiedział Stamkos. „Wspaniale jest strzelić dwa gole w tak ważnym meczu, ale jeśli nie strzelę, będę szczęśliwy, jeśli wygramy. … Wiemy, że wszyscy w naszym pokoju odgrywają dużą rolę w naszej grze. Drużyna wygrywa ”.

READ  Indonezja zaprasza 27 światowych przywódców, organizacji międzynarodowych na 43. Szczyt ASEAN

Chesterkin, finalista pucharów Vesina i Heart Cup, wykonał 28 obrońców, ponieważ nie udało mu się awansować 6:0 w meczach poeliminacyjnych w tym sezonie.

– Myślałem, że Igor był najlepszy – powiedział trener Rangers Gerard Galand. „Każdej nocy dawał nam szansę na wygraną i pokonaliśmy wiele gier, ale on był świetny. Był naszym najlepszym graczem roku i zrobił to ponownie w tej serii”.

Andrei Vasilevskiy wykonał 20 interwencji i asystował przy 17 zablokowanych strzałach przez obrońców.

Fakt, że Lightning Rangersom udało się strzelić po jednym golu w ostatnich trzech meczach, wskazuje, że przygotowują się do stawienia czoła dużej lawinie.

„Nie jest tajemnicą, że mają elektrycznych graczy” – powiedział Stamkos. „Prawda jest taka, że ​​mogą być drużyną, o której myśleliśmy, że będziemy grać przez ostatnie dwa lata. … Teraz przekroczyli i mają niesamowitą mieszankę doświadczonej równowagi, mocy gwiazd, grinderów, bramkarza. Dla nas duże wyzwanie. ”

Po tym, jak New York Islanders wygrali cztery Puchary Stanleya z rzędu w latach 1980-83, Lightning zamierza zostać pierwszą drużyną, która wygra trzy kolejne Puchary Stanleya.

Chociaż Lightning nie miał przewagi na własnym lodzie podczas play-offów, pokonali Toronto Maple Leafs w siedmiu meczach, pokonując nr 1 Florida Panthers w klasyfikacji generalnej i Rangers o sześć. Zgromadzili się w finale Konferencji Wschodniej po przegranej dwóch pierwszych meczach 6:2 w meczu 1 po długiej przerwie.

„W miarę rozwoju serii staliśmy się coraz lepsi i myślę, że dzisiejszy wieczór mógł być naszym najlepszym meczem” – powiedział napastnik Alex Killern.

Naczelnik Błyskawic Victor tymczasowo wycofuje się z gry

Victor Headman wypadł z gry w drugim okresie, kiedy Alexis Lafrenier złapał go w głowę czekiem. Obrońca, który będzie finalistą Norris Trophy piąty sezon z rzędu, chwycił się za głowę i złamał kij, gdy wrócił na ławkę.

READ  Odprawa spółek poskładowych Marunda zmniejsza zanieczyszczenie pyłem węglowym

Naczelnik potarł szczękę siedząc na ławce i musiał udać się do przebieralni, co mogło być spowodowane protokołem wstrząsu mózgu.

Wrócił jednak do akcji w trzecim okresie i grał na zwykłej zmianie.

Rangers Cabo Kako to zdrowe zadrapanie

Callant ograniczył korzystanie z linii zestawu podczas porażki drużyny w grze 5.

W grze 6 posadził Cabo Coco i przeniósł pozostałych dwóch członków Kit Line na inne linie. Lafrenier zaczynał od Miki Gibbenzata i Vadrono, a na stronie Philipa walczył z Chrisem Griderem i Barclayem Gudrowem, chociaż linie później się zmieniły.

Kako, który w 2019 roku zajął drugie miejsce, ma pięć punktów w 19 meczach play-off. Napastnik Brighton Hunt wystąpił po raz trzeci w swoim postsezonie i pierwszy raz od pierwszej rundy.

Ryan Strom z Nowego Jorku, który grał z powodu kontuzji, od jakiegoś czasu jest wykluczony z rozgrzewki, ale jest ubrany na mecz. Nie grał w trzeciej fazie.

Lightning Center Braden Point, kto Kontuzja w pierwszej rundzieChociaż jeździł na łyżwach, znowu usiadł.

– Nie wiem, jaka jest szansa pierwszego meczu, ale jest bardzo prawdopodobne, że zagra w serii – powiedział trener John Cooper.