Korea Południowa twierdzi, że Korea Północna wystrzeliła co najmniej trzy pociski balistyczne krótkiego zasięgu


Seul, Korea Południowa
CNN

Korea Północna Według Połączonych Szefów Sztabów Korea Południowa wystrzeliła w sobotę co najmniej trzy pociski balistyczne krótkiego zasięgu z bazy na południe od Pjongjangu.

Połączeni szefowie powiedzieli w oświadczeniu dla dziennikarzy, że pociski zostały wystrzelone z regionu Chunghwa w prowincji North Hwange około 8 rano czasu lokalnego w sobotę.

Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że trzy pociski balistyczne – każdy o maksymalnym zasięgu około 100 kilometrów (62 mil) i zasięgu około 350 kilometrów (217 mil) – spadły do ​​morza u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. Strefa ekonomiczna.

Według CNN Korea Północna wystrzeliła rakietę po raz 37 w tym roku.

W zeszłym tygodniu wyeliminował dwa krótkie dystanse pociski balistyczne, Według południowokoreańskich urzędników.

Korea Północna przeprowadziła cztery testy rakietowe w 2020 roku. Do 2021 roku podwoi tę liczbę. W 2022 roku ten samotny kraj wystrzelił więcej pocisków niż w jakimkolwiek innym roku, w pewnym momencie wystrzeliwując 23 pociski. pewnego dnia.

Korea Północna wystrzeliła do tej pory w tym roku ponad 90 pocisków manewrujących i balistycznych, prezentując szeroką gamę broni, ponieważ eksperci ostrzegają, że na horyzoncie może pojawić się próba nuklearna.

Chociaż testy nie są nowe, sama ich częstotliwość oznacza znaczny wzrost, który stawia region Pacyfiku na krawędzi.

READ  Boris Epstein, były doradca kampanii Trumpa, przyznał, że rok 2020 jest częścią spisku fałszywych wyborców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *