Dow spada o prawie 300 punktów w ostatniej sesji 2022 roku, zmierzając do najgorszego roku od 2008 roku na Wall Street

Akcje spadły w piątek, gdy inwestorzy dokonali ostatniej transakcji w najgorszym roku na rynku od 2008 roku.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 280 punktów, czyli o 0,8%. S&P 500 spadł o 0,9%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 0,9%.

Piątek to ostatni dzień handlu w tym bolesnym roku dla akcji. Wszystkie trzy główne średnie zbliżają się do najgorszego roku od 2008 r., przerywając trzyletnią passę zwycięstw. Spadek o 9,4% w 2022 r., S&P i techniczny Nasdaq spadły odpowiednio o 20% i prawie 34%.

Gęsta inflacja i agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną szkodziły wzrostowi i akcjom spółek technologicznych oraz wpływały na nastroje inwestorów przez cały rok. Obawy geopolityczne i niestabilne dane gospodarcze również utrzymywały rynki w napięciu.

„Mieliśmy wszystko, od problemów Covid w Chinach po inwazję na Ukrainę. Wszystkie były bardzo poważne. Ale dla inwestorów to właśnie robi bank centralny” – powiedział Art Cashin, dyrektor ds. operacji w UBS. „Giełda.”

W miarę jak rok kalendarzowy zmienia się w nowy rok, niektórzy inwestorzy uważają, że ból jeszcze się nie skończył i spodziewają się, że bessy będą trwały do ​​momentu nadejścia recesji lub zmiany Fed. Niektórzy przewidują również, że akcje osiągną nowe minima, zanim odbiją w drugiej połowie 2023 r.

„Chciałbym wam powiedzieć, że będzie jak w „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” i za minutę lub dwie wszystko będzie w cudownych kolorach. Myślę, że w zależności od Fed, w pierwszym kwartale może być płasko. Mogłoby być trochę dłużej” – powiedział Cashin.

Pomimo rocznych strat, Dow i S&P 500 są na dobrej drodze do przerwania serii spadków od trzech kwartałów. Jednak zaawansowany technologicznie Nasdaq jest na dobrej drodze do czwartego z rzędu ujemnego kwartału po raz pierwszy od 2001 roku. Jednak wszystkie trzy średnie w grudniu są ujemne.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: Zawieszony wzrost na giełdzie; W pobliżu Tesli, Google, punktów zakupu meta linii trendu

Usługi komunikacyjne były najsłabiej radzącym sobie sektorem w S&P 500, spadając o ponad 40%, a następnie dobra konsumpcyjne. Sama energia wzrosła o prawie 60%.

— Gabriel Cortez wniósł wkład w raportowanie

Korekta: wykres w tej historii został zaktualizowany, aby odzwierciedlić prawidłowy spadek indeksu Dow Jones Industrial Average od początku roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *