Biden przyznaje, że nie zrobiono wystarczająco dużo, aby rozszerzyć możliwości testowe Covit-19: „Wciąż mamy dużo pracy do wykonania”

„To za mało. Zespół.

Długie linie testowe w świąteczny weekend „pokazują, że mamy więcej pracy do wykonania”, powiedział.

Pitton rozpoznał defekty testowe tydzień później Westchnął Zaawansowana strategia walki z nowym wzrostem koncentruje się bardziej na testowaniu i przyspieszaniu szczepień.
Nowe kroki, które obejmują zamawianie szybkich wersji próbnych w domu o wartości 500 milionów dolarów, który Amerykanie mogą dostać za darmo, przyszły zbyt późno, aby uniknąć zakłóceń w planach zimowych wakacji. Tysiące lotów zostało odwołanych Ponieważ stewardesy uzyskały wynik pozytywny. Wielu Amerykanów ogranicza swoje plany w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa. Biały Dom twierdzi, że nowe testy Bidena i strona internetowa, którą mogą zamówić Amerykanie, będą działać dopiero w przyszłym miesiącu.

Biden zauważył w swoich komentarzach, że prywatni ubezpieczyciele będą wkrótce zmuszeni do spłacenia Amerykanom procesów. Powiedział jednak, że te środki nie wystarczą, ponieważ powstanie Omigronu pchnęło kasety do rekordowych poziomów na północnym wschodzie.

„Musimy zrobić więcej. Musimy zrobić lepiej, zrobimy” – powiedział Biden.

To pierwszy raz, kiedy Biden dołączył do cotygodniowej rozmowy między swoim zespołem rządowym a gubernatorami. Biden krótko przywitał przywódców przed rozpoczęciem sesji pytań i odpowiedzi przy zamkniętych drzwiach, mówiąc, że to ich praca ostatecznie doprowadzi do epidemii.

„Nie ma federalnego rozwiązania – zostanie ono rozwiązane na szczeblu stanowym” – powiedział Biden na początku swoich przemówień w Białym Domu, gdzie około 25 gubernatorów z całego kraju jasno świeciło podczas cotygodniowej telekonferencji. „W końcu prowadzi to do skrzyżowania gumowej drogi, gdzie pacjent potrzebuje pomocy – lub nie potrzebuje pomocy”.

Dodał: „Moje przesłanie do gubernatorów jest proste: jeśli czegoś potrzebujesz, powiedz coś. Będziemy cię wspierać tak bardzo, jak tylko możemy”.

Przemawiając przed Bidenem, republikański gubernator Arkansas, Asa Hutchinson, podziękował prezydentowi, ale brzmiał ostrożnie, jeśli chodzi o plan zakupu pół miliarda prób domowych, mówiąc, że ma on potencjał „zasilania” łańcucha dostaw. Rozwiązania, które możemy zaoferować jako gubernator.”

READ  Ministerstwo docenia zaangażowanie ASEAN w dążenie do niebieskiej gospodarki

„Kiedy patrzysz na rozwiązania federalne, które pomagają złagodzić wyzwanie, upewnij się, że nie pozwalamy, aby rozwiązania federalne stanęły na drodze do rozwiązań stanowych” – powiedział Hutchinson.

Gubernatorzy USA zmierzyli swoje podejście do Omigran jako wyczerpanego konta publicznego z epidemią zbliżającą się do granicy dwóch lat. Wielu sprzeciwiało się nałożeniu nowych restrykcji, zgodnie z obietnicą Fidela, że ​​utrzyma kraj otwarty, nawet pośród zarejestrowanych numerów spraw.

Jednak niektóre stany ponownie uchwaliły nakaz masek i przygotowują się do zwiększenia liczby przyjęć do szpitala poprzez ograniczenie selektywnych operacji w niektórych placówkach.

Podczas poniedziałkowej rozmowy w Białym Domu Biden powiedział, że „omówi odpowiedź swojej administracji na wariancję Omicron i… zapyta gubernatorów o potrzeby ich stanów”.

„Teraz ważne jest, aby zapytać go bezpośrednio od gubernatorów kraju”, powiedział urzędnik Białego Domu.

Urzędnik powiedział, że od prezydenta nie oczekuje się wygłaszania żadnych ważnych oświadczeń podczas rozmowy. Po spędzeniu świątecznego weekendu z rodziną w Białym Domu, Biden wyjechał po południu na krótkie wakacje do swojego domu wakacyjnego na plaży Rehoboth w Delaware.

Biden powiedział dziennikarzom, że opuszczając Biały Dom, został przychylnie przyjęty przez gubernatorów.

„Nie powiedzieli mi, że się martwią, ale podziękowali mi za współpracę. Powiedzieli, że mają wszystko, czego potrzebują. Chcą wiedzieć, co naszym zdaniem stanie się stąd. Biden powiedział, że zespół zadał Fossi dodatkowe pytania dotyczące testów i innych tematy.

„Bez skarg, dużo współpracy” – dodał.

Część planu, wydanego przez Bidena w zeszłym tygodniu, obejmuje wysyłanie zapasów i zasobów do obszarów, w których szpitale mają trudności. Biały Dom powiedział, że FEMA jest gotowa pomóc tysiącowi wojskowych pracowników służby zdrowia w przeciążonych szpitalach i wdroży komisje państwowe w celu zwiększenia pojemności szpitali.

W razie potrzeby do stanów wysłano plan wstępnego rozmieszczenia ważnych przedmiotów, w tym rękawic, masek, fartuchów i wentylatorów. Rząd federalny zaczął zatrzymywać bezpłatne witryny testowe, w tym Nowy Jork.

READ  Daniel Snyder rozważa „możliwe transakcje” dla dowódców z Waszyngtonu

Kiedy w zeszłym miesiącu pojawiły się ostrzeżenia o zdolności Omigran do szybkiego rozprzestrzeniania się, wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia kwestionowało, dlaczego środki te zostały opóźnione. Długie kolejki na stronach testowych trwały przez weekend, a wzrost liczby przypadków nie wykazywał oznak spowolnienia.

Cotygodniowe rozmowy między Białym Domem a gubernatorami kraju rozpoczęły się wraz z początkiem epidemii. Podczas poprzedniej administracji sesjom przewodniczył wiceprezydent Mike Pence, który wyznaczył prezydenta Donalda Trumpa na kierownictwo swojej rządowej grupy zadaniowej. Trump kilkakrotnie przyłączał się do apeli gubernatorów.

Zmiana w kierownictwie przyniosła nowe podejście do rozmów, które są zazwyczaj prowadzone przez Jeffa Giantsa, Govt Response Coordinator. Dołączają również urzędnicy zdrowia publicznego, w tym dr Anthony Fauzi. Biden nie dołączył do jednego z cotygodniowych apeli od czasu objęcia urzędu, ale przy innych okazjach zwracał się do grup gubernatorów.

Wielu republikańskich gubernatorów ostro skrytykowało starania Bidena o narzucenie nakazu szczepień wśród wielkiego biznesu i pracowników służby zdrowia i zakwestionowało powództwo w sądzie. Sąd Najwyższy ma w przyszłym tygodniu wysłuchać ustnych argumentów w sprawach wniesionych przeciwko wymogom dotyczącym szczepień.

LatemBiden ostro skrytykował republikańskich gubernatorów Sprzeciwiając się nakazom szczepień i innym środkom mającym na celu rozszerzenie szczepionki, powiedział, że podważy to jego wysiłki na rzecz zakończenia epidemii.

„Mówię tym gubernatorom, proszę o pomoc” – powiedział Biden w sierpniu. „Jeśli nie zamierzasz pomóc, przynajmniej zejdź z drogi ludziom, którzy próbują postępować właściwie. Użyj swojej mocy, aby ratować życie”.

Betsy Klein i Kaitlan Collins z CNN przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *