Indonezyjczycy w Turcji jednoczą się, aby wygrać pokojowe wybory

Tempo.co, Ankara, TurcjaPrzed wyborami powszechnymi w 2024 r. społeczność indonezyjska w Turcji ogłosiła pokojowe wybory (3/2). Według Ambasady Indonezji w Ankarze oświadczenie zostało wydane przez Indonezyjski Komitet Wyborów Zagranicznych w Ankarze i Stambule, w skład którego wchodzą zainteresowane strony związane z wyborami oraz przedstawiciele społeczności indonezyjskiej w Turcji.

Ambasador Indonezji w Turcji Ahmad Rizal Poornama i Konsul Generalny Indonezji w Stambule Darianto Harsono byli świadkami wydarzenia związanego z oświadczeniem, które odbyło się w restauracji Liwa w Ankarze w Turcji.

„Jako przedstawiciele Indonezji za granicą musimy w dalszym ciągu promować wysiłki na rzecz przestrzegania zasad uczciwych, odpowiedzialnych i przejrzystych wyborów, aby zapewnić powodzenie pokojowych wyborów” – powiedział ambasador Rizal po deklaracji. kemlu.go.id.

„Mając łącznie 6161 głosów, Indonezyjczycy w Turcji muszą wzmocnić integrację na poziomie wspólnotowym i uniknąć podziałów” – dodał Konsul Generalny Tarianto.

„Indonezyjski Związek Studentów (PPI) Turcja, jako największa organizacja społeczna w Turcji, ma nadzieję, że wybory w 2024 r. zostaną przeprowadzone sprawnie i skutecznie. PPI Turcja jest zdecydowane nie faworyzować żadnej partii ani kandydata” – powiedziała przedstawicielka Mindy Sayla. PPI wzięło udział w tym wydarzeniu w Turcji.

Ambasada Indonezji w Ankarze i Konsulat w Stambule zwróciły się do wszystkich stron o wsparcie w celu osiągnięcia wysokiej frekwencji wyborczej i zapewnienia, że ​​wybory zostaną przeprowadzone według zasad bezpośrednich, publicznych, wolnych, poufnych, uczciwych i uczciwych. (LUBER)

Deklaracja zawiera zobowiązanie do przeprowadzenia uczciwych wyborów zgodnie z powyższymi zasadami (LUBER) bez fałszerstw, bez upolitycznienia kast, religii, pochodzenia etnicznego i grup, realizując bezpieczne, uporządkowane, pokojowe i uczciwe wybory. Bez zdobywania głosów. Kładzie także nacisk na uczestnictwo w wyborach zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami.

Wybory odbędą się w Turcji 11 lutego 2024 r. w trzech lokalach wyborczych: Ankarze, Stambule i Sakaryi. Mobilne urny wyborcze (KSK) zostaną zlokalizowane w czterech miastach reprezentujących grupy społeczności indonezyjskiej w Turcji. Społeczność indonezyjska w Turcji składa się zazwyczaj z uczniów (od szkół średnich po doktoraty), par małżeńskich z obywatelami Turcji, terapeutów spa i obcokrajowców.

READ  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przyznaje nagrody województwom i powiatom za pomyślny rozwój wsi

TEMPO.CO | KEMLU.GO.ID

Wybór nauczyciela: KPU twierdzi, że wyniki wyborów zagranicznych opublikowane przed 14 lutego są fałszywe

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *