W Malezji aresztowano 11 Bangladeszów

Malezyjski anglojęzyczny dziennik „The Star” poinformował wczoraj, że we wtorek i środę w Malezji aresztowano 11 nielegalnych pracowników migrujących z Bangladeszu.

Byli wśród 28 obcokrajowców, w tym pięć kobiet, aresztowanych przez malezyjskie władze imigracyjne w stanie Negri za naruszenie kilku przepisów i nielegalny wjazd do kraju – podaje raport, cytując stanowego dyrektora ds. imigracji Kennetha Tan Ai Kianga.

Jak podaje „The Star” w swoim internetowym wydaniu, spośród 28 zatrzymanych pięciu pochodzi z Indonezji i Birmy, a po jednym z Indii i Pakistanu.

„Wszystkie kobiety są obywatelkami Birmy” – powiedział Tan, dodając, że zatrzymane zostały później zabrane do magazynu imigracyjnego w Lengkeng.

Urzędnicy imigracyjni przeprowadzili naloty w 12 miejscach, w tym w dzielnicach mieszkalnych, sklepach, minimarketach i domach w trakcie remontu w trzech obszarach.

Tan powiedział, że oprócz własnego monitorowania podjęto działania w oparciu o opinie społeczne.

Władze przeszukały łącznie 122 cudzoziemców.

Tan powiedział, że przypadki nadmiernego przedłużania pobytu i nielegalnego wjazdu do kraju są badane na mocy malezyjskiego prawa imigracyjnego.

READ  Sullivan z Białego Domu i Chińczyk Wang Yi spotkali się na Malcie w celu rozmów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *