Uno zachęca do większych inwestycji w pięciu priorytetowych miejscach turystycznych

JAKARTA (ANTARA) – Minister Turystyki i Kreatywnej Gospodarki, Sandiaga Salahuddin Uno, wezwała inwestorów turystycznych do zwiększenia inwestycji w pięć Super Priorytetowych Destynacji Turystycznych (DSP).

„Widzimy, że rozwój pięciu celów o wysokim priorytecie nie jest optymalny. Jestem skłonny naciskać na więcej inwestycji, ponieważ łączna (realizacja inwestycji) 5,31 bln Rp (356,7 mln USD) na sektor jest zbyt niska. strategiczną wartość dla Indonezji” – powiedział. Otworzył we wtorek krajowe spotkanie robocze Indonezyjskiego Stowarzyszenia Przemysłu Turystycznego (GIPI).

Pięć DSP wyznaczonych przez Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej to Lake Toba na Sumatrze Północnej, Likubang na Północnym Sulawesi, Borobudur na Środkowej Jawie, Mandalika na Zachodniej Nusa Tenggara i Labuan Bajo na Wschodniej Nusa Tenggara.

Ujawnił, że łączna wartość wszystkich istniejących projektów w pięciu DSP szacowana jest na 172,2 bln Rp (11,5 mld USD), w tym inwestycje rządowe.

Tymczasem wartość obecnych zobowiązań współpracy z różnymi stronami osiągnęła 1,55 bln Rp (104 mln USD), a wartość odsetek inwestycyjnych dotknęła 1,18 bln Rp (79,2 mln USD).

Uno podkreślił jednak, że całkowita wartość zobowiązania jest ograniczona, biorąc pod uwagę możliwości dostępne dla pięciu lokalizacji o wysokim priorytecie.

Minister powiedział, że do rozwoju regionów dla pięciu lokalizacji potrzebne są inwestycje w wysokości od 6 do 8 miliardów USD, podczas gdy obecna wartość inwestycji wynosi mniej niż 10 bilionów Rp (671 milionów USD).

Powiedział, że możliwym powodem nieoptymalnych inwestycji w pięć DSP jest postawa wyczekiwania inwestorów rozważających przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Tymczasem prezes GIPI Hariyadi Sugamdani powiedział, że kolejnym powodem, który może zniechęcić do inwestowania w pięciu regionach, jest to, że banki nadal uważają turystykę za ryzykowny sektor biznesowy.

„Musimy to przemyśleć, ponieważ jeśli banki nas nie wesprą, inwestycja będzie powolna” – dodał.

READ  OPM twierdzi, że TNI zabija członków w Intan Jaya w Papui i grozi strzelaniem do cywilnych samolotów

Powiązane wiadomości: Minister przedsiębiorstw państwowych Sanguine o Labuan Bajo staje się „kolejnym Bali”
Powiązane wiadomości: Labuan Bajo musi wykorzystywać zrównoważoną odporność w turystyce: minister
Powiązane wiadomości: Asia Media Summit może podnieść Bali do rangi MICE Miejsce docelowe: UNO

Przetłumaczone przez: Sinda Ambarwati, Nabil Ihsan
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *