Turyści łączą siły, aby oczyścić plaże Bali

Udostępnij artykuł

W zeszłym tygodniu niektóre z najpopularniejszych plaż turystycznych na Bali zostały zalane falami plastikowych odpadów.

Ponad 10 cm gruzu nagromadzonego na plaży Kedonganan i w rejonie Kuta oznacza katastrofę, którą trzeba posprzątać.

Turyści łączą siły, aby oczyścić plaże Bali

Z rozwijającej się historii wynika, że ​​Służba Środowiska i Zdrowia w Badung (LHK) rozmieściła trzy jednostki załadunkowe, aby przyspieszyć proces czyszczenia odpadów wysyłanych na plażę Kedonganan w kurorcie Jimbaran.

To około stu sprzątaczy i wolontariuszy zajmujących się zbieraniem śmieci w garażach, w tym niektórzy turyści.

W wyniku sprzątania, które odbyło się w środę 20 marca o godzinie 8:00, sprzątaczom udało się zebrać minimum. 100 ton śmieciDominowały odpady z tworzyw sztucznych, a jest ich jeszcze więcej.

„W sumie uruchomiliśmy trzy jednostki podnoszące” – wyjaśnił reporterom Matt Gede Twibayana, koordynator ds. utylizacji odpadów morskich LHK.

„Teraz prowadzimy to tam (plaża Kedonganan), podczas gdy na plażach Seminyak, Legian i Kuta ilość śmieci nieco się zmniejszyła”.

Grupa Sungai Watch z Bali wsparła działania porządkowe. Ta organizacja pozarządowa co roku sprząta rzeki i plaże na Bali i jest jedną z najbardziej wpływowych grup ekologicznych w prowincji.

Koordynatorka sprzątania Sungai Watch, Kiri Mariani, powiedziała: „Wiemy już, że śmieci wysyłane co roku na plażę Kedonganan są zawsze wleczone, dlatego należy je uprzątnąć, co jest bardzo pilne”.

„Sprzątamy tu nieprzerwanie od 2021 roku. Porozumieliśmy się ze służbą Badung LHK i lokalnymi mieszkańcami w sprawie zamiaru sprzątania tutaj śmieci”.

Mariani dodała: „Niepokoimy się o środowisko, zwłaszcza na obszarach rzecznych, ponieważ staramy się zapobiegać mieszaniu się śmieci z rzek z morzem”.

Mariani wyraziła nadzieję, że w imieniu Sungai Watch i szerszej społeczności zostaną włożone większe wysiłki w rozwiązanie stale rosnących problemów z gospodarką odpadami na Bali.

– powiedziała Mariani. „Mamy nadzieję, że rząd centralny zaangażuje się w gospodarkę odpadami i zwiększy wiedzę na temat gospodarki odpadami wśród uczniów już od najmłodszych lat”.

READ  Heather Mack, oskarżona o zabicie swojej matki na Bali, przyznała się do winy w USA

W latach 2015 i 2016 fala gruzu osiągnęła głębokość 50 centymetrów wzdłuż plaży Kendongnan.

Chociaż 10 cm ostatniej tragedii jest stosunkowo niewielkie, jest to pierwsza tragedia w ciągu ostatnich dwóch lat i jest szeroko rozpowszechniona wzdłuż wybrzeża.

Ekipy sprzątające są przygotowane na najgorsze.

poli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmiecipoli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmieci

Na początku tygodnia Dwibhayana powiedziała reporterom: „To nie pierwszy incydent, ale zdarza się regularnie każdego roku. Jeśli odpady z zachodniego wiatru znajdą się na plaży Kedonganan, z pewnością będą to odpady plastikowe, jeśli znajdują się na południe od Jimbaran, to z pewnością będą to odpady drewniane, co jest normalne.

Pływy wpływają nie tylko na plażę Kendongnan, ale także na drogi wodne wyspy. W piątek 22 marca firma Sungai Watch zorganizowała akcję sprzątania społeczności na plaży Dreamland.

Operacjami porządkowymi w Sungai Watch zarządza pełnoetatowy zespół sprzątający Sungai Watch, do którego może dołączyć szersza społeczność i turyści.

Śmieci gromadzą się na plaży Kuta o zachodzie słońca na BaliŚmieci gromadzą się na plaży Kuta o zachodzie słońca na Bali

W piątek Santai i Drifter wezmą udział w sprzątaniu plaży w ramach Światowego Dnia Wody. Sesja odbędzie się w Dreamland Beach, Pekkadu Village, Uluwatu od 8:00 do 16:00. Rękawiczki i torby będą zapewnione.

Wayan Mantra, urzędnik ds. turystyki z Dreamland Beach, powiedział reporterom: „Pływające tam śmieci to śmieci przysyłane z morza. „Pokrycie piaskiem ujścia rzeki Lolon oznacza, że ​​gruz został uwięziony” – powiedział.

Od ujścia rzeki znajduje się 200-metrowy odcinek ujścia rzeki w głąb lądu, który zostanie oczyszczony.

Niebezpieczne fale na plaży Dreamland na Bali, gdy turyści uciekają przed burzą pogodową.jpgTuryści uciekają przed sztormową pogodą na plaży Dreamland na Bali.jpg

Dodał: „Plan zakłada, że ​​22 marca 2024 r. zespół z Sungai Watch przybędzie na miejsce, aby to posprzątać… Turyści nie mają problemu z tymi śmieciami. Narzekali, gdy plaże były zaśmiecone śmieciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *