Trwają obrady jury w sprawie Sandy Hook

bawić się

Po siedmiu dniach zeznań i przesłuchania wielu świadków, jurorzy zaczęli zastanawiać się, ile gospodarz InfoWars, Alex Jones, powinien zapłacić rodzicom 6-letniej ofiary strzelaniny Sandy Hook, Jesse Lewisa, za kampanię przedstawiającą strzelaninę w szkole. jako mistyfikacja.

Sprawa została przekazana przysięgłym w środę po południu, a stanowa sędzia okręgowa Maya Guerra Gamble wyraziła wątpliwości, czy wyjdą poza wybór brygadzisty i zapoznanie się z zarzutami ławy przysięgłych przed zamknięciem sądu o godzinie 17:00.

Prawdziwa praca zaczyna się dzisiaj.

Neil Hesslin i Scarlett Lewis poprosili przysięgłych o 150 milionów dolarów rzeczywistych szkód po tym, jak Jones przedstawił strzelaninę w Szkole Podstawowej Sandy Hook z 2012 r. jako mistyfikacje mające usprawiedliwić rządowe represje wobec broni – a rodzice jako kłamcy lub współpracownicy – ​​podżegali do nękania i gróźb śmierci ze strony Jonesa 'zwolenników, i wyzdrowieć z tragedii. nie mógł

Adwokat Jonesa, Andino Reynal, poprosił jurorów o przyznanie rodzicom Jessego w sumie 8 dolarów – 1 dolara za każde z ośmiu szkód, jakie wyrządził Jones i jego flagowa firma Free Speech Systems.

Dalej:– Był tam mój syn. Matka ofiary strzelaniny w Sandy Hook rozmawia bezpośrednio z Alexem Jonesem

Co najmniej 10 z 12 jurorów musi wyrazić zgodę na werdykt. Cztery alternatywy, o dwie więcej niż zwykle, zostały pominięte w czwartek z powodu pandemii i długości dwutygodniowego procesu.

Przed wysłuchaniem końcowych argumentów w czwartek, jurorom powiedziano, że Jones i Free Speech Systems zniesławiły Heslin w dwóch oświadczeniach InfoWars z 2017 roku, które kwestionowały jej twierdzenia, że ​​trzymała swojego martwego syna i widziała ranę postrzałową w głowę po strzelaninie. Zatrzymaj kampanię Jonesa „Uciekaj!” Heslin zeznał, że złożył oświadczenie w wywiadzie dla NBC, mając nadzieję na zachowanie spuścizny po swoim synu, który zginął jako bohater przez krzyki. Kiedy bandyta się zatrzymał. Dziewięciu uczniów uciekło; Jesse nie.

READ  Chiński statek kosmiczny otrzymał pełne obrazy Marsa

Dalej:Alex Jones mówi, że proces to „sąd kangurowy”

Jurorzy muszą określić kwotę pieniędzy, która rozsądnie rekompensuje Heslinowi przeszłe i przyszłe szkody wyrządzone jego reputacji oraz przeszłe i przyszłe cierpienie emocjonalne spowodowane zniesławiającymi stwierdzeniami.

Jurorom powiedziano również, że Jones i jego firma celowo powodowali emocjonalne cierpienie Heslina i Lewisa w latach 2012-2018, wielokrotnie przedstawiając strzelaninę w Sandy Hook jako mistyfikacje, kiedy składali pozew. Każdy rodzic może zrekompensować przeszłe i przyszłe bóle serca.

W swoich końcowych argumentach, rodzic prawnik Kyle Farrar przypomniał, że podczas procesu z ławą przysięgłych zapytano go, czy może przyznać 100 milionów dolarów lub więcej odszkodowania. Powiedział, że ci, którzy nie mogli, zostali wyeliminowani podczas procesu selekcji.

„To twoja szansa, by pociągnąć Alexa Jonesa do odpowiedzialności za krzywdę, którą wyrządził” – powiedział Farrar.

Reynall powiedział, że rodzice, ich biegli i adwokaci nie udowodnili, że słowa Jonesa miały na nich bezpośredni i pośredni wpływ.

Gdy jurorzy dojdą do werdyktu, są proszeni o przyznanie odszkodowań karnych, które są uważane za karne. Najpierw jurorzy zapytają ekonomistę rodziców o wartość netto Jonesa i jego firmy. Jones będzie zeznawał w tym momencie, powiedział Reynall.

Rozmawiając z dziennikarzami przed sądem w czwartek wieczorem, Jones został zapytany, czy przyjął odpowiedzialność za spowodowanie bólu rodzinie Jessego.

– Nie zabiłem ich syna – powiedział Jones. „Oczywiście mogło sprawić im trochę bólu kwestionowanie tej wielkiej publicznej rzeczy, która się wydarzyła, ale nie było to zamierzone. te sprzeczności nie były prawdziwe”.

Według wideo InfoWars, które było odtwarzane dla jurorów, w dniu strzelaniny Jones zakwestionował, czy atak był operacją „fałszywej flagi”, twierdząc, że nosi znamiona operacji zainscenizowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *