Trwa dochodzenie po pożarze szpitala w Pekinie, w którym zginęło 21 osób Aktualności

Według doniesień personel ewakuował 71 pacjentów po wybuchu pożaru na oddziale szpitalnym w szpitalu Beijing Changfeng.

Pekiński szpital został zmuszony do ewakuacji dziesiątek pacjentów po pożarze, w którym zginęło 21 osób.

Zespoły reagowania kryzysowego zostały po raz pierwszy zaalarmowane o pożarze w pekińskim szpitalu Changfeng w stołecznej dzielnicy Fengtai o godzinie 13:00 (05:00 GMT) we wtorek.

Pożar został ugaszony po około pół godzinie, a akcja ratownicza trwała jeszcze przez dwie godziny, poinformował Beijing Daily.

Inne państwowe media, w tym CGTN, poinformowały, że na oddziale szpitalnym prywatnego szpitala wybuchł pożar i ewakuowano 71 pacjentów.

Według Beijing Daily, najwyżsi urzędnicy miasta odwiedzili szpital wkrótce po pożarze, a sekretarz partii w Pekinie Yin Li obiecał „szybkie ustalenie przyczyny wypadku i pociągnięcie odpowiedzialnych osób do odpowiedzialności”. Oczekiwano, że urzędnicy zorganizują konferencję prasową w środę o godzinie 12:00 (04:00 GMT).

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazywały śledczych w zwęglonych salach szpitalnych i ślady sadzy na białej fasadzie budynku.

Dziesiątki gapiów zgromadziło się w środę przed wejściem do szpitala, podała agencja informacyjna AFP, gdzie stacjonowała duża liczba policjantów, zniechęcając ludzi do robienia zdjęć.

Dochodzenie zostało wszczęte

Śmiertelne pożary są powszechne w Chinach ze względu na luźne standardy bezpieczeństwa i słabe egzekwowanie przepisów [Mark Schiefelbein/AP Photo]

Użytkownicy mediów społecznościowych zamieszczali filmy przedstawiające ludzi siedzących po południu w klimatyzatorach zewnętrznych, podczas gdy inni przywiązywali prześcieradła do prowizorycznych lin, aby uciec przez okna.

Śmierć została potwierdzona po tym, jak ofiary zostały przewiezione do innego niezidentyfikowanego szpitala na leczenie w nagłych wypadkach, czytamy w raporcie.

Wielu członków rodzin straciło kontakt z pacjentami, a zaginione to głównie osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się, powiedział China Youth Daily w osobnym raporcie w środę.

Policjant obecny na miejscu zdarzenia powiedział agencji AFP, że miasto „prawdopodobnie dokona odpowiednich ustaleń” w celu opieki nad krewnymi ofiar.

Szpital Changfeng znajduje się w zachodniej części Pekinu, około 25 minut jazdy samochodem od centralnego placu Tiananmen.

READ  Trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych w Timorze Wschodnim

Śmiertelne pożary są powszechne w Chinach ze względu na luźne standardy bezpieczeństwa i niedbałe egzekwowanie przepisów.

Pożar mieszkania w północno-zachodnim Sinciangu w listopadzie zabił 10 osób, a blokady Covid-19 są obwiniane za utrudnianie akcji ratowniczych. Protesty wywołane zgonami rozprzestrzeniły się po całym kraju i doprowadziły do ​​zakończenia chińskiej strategii zero-covid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *