Nowe biuro Boeinga odzwierciedla silne partnerstwo RI-USA: Konsul

JAKARTA (ANTARA) – Otwarcie nowego biura Boeinga w Dżakarcie odzwierciedla silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Indonezją, powiedział Chung Y., Ambasador USA w Indonezji. Kim powiedział.

„To zaszczyt świętować uroczyste otwarcie nowego biura Boeinga w Indonezji. To wydarzenie stanowi ważny kamień milowy dla Boeinga i podkreśla trwałą siłę partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Indonezją” – powiedział Ambasador Kim. Środa (4 października) pod Ambasadą USA w Dżakarcie.

Powiedział to podczas przemówienia podczas ceremonii otwarcia biura amerykańskiej firmy, która niedawno zakończyła inwestycję w ramach zobowiązania do rozszerzenia stosunków handlowych z Indonezją.

Ambasador USA uważa, że ​​utworzenie i rozszerzenie obecności Boeinga w Indonezji pokazuje, że współpraca może być ważnym motorem rozwoju gospodarczego.

„Otwierając to biuro, Boeing inwestuje nie tylko w swoją przyszłość, ale także w przyszłość Indonezji” – powiedział.

Zauważył, że Indonezja może korzystać ze światowej klasy samolotów produkowanych przez Boeinga.

„Zaangażowanie Boeinga w bezpieczeństwo, technologię i zrównoważony rozwój środowiska dobrze wpisuje się w ambicje Indonezji dotyczące zrównoważonej przyszłości” – powiedział Kim.

Nowe biuro Boeinga, zlokalizowane w południowo-centralnej dzielnicy biznesowej (SCBD) w Dżakarcie, zatrudniające kilkudziesięciu nowo zatrudnionych pracowników, mieści także regionalną siedzibę Globalnego Centrum Wsparcia Boeing Engineering, które zapewnia wsparcie inżynieryjne klientom w Azji Południowo-Wschodniej.

Boeing jest obecny w Indonezji od ponad 74 lat, a w 1949 roku Garuda Indonesia zaczął latać transportami specjalnymi na Douglasie DC-3.

Powiązane wiadomości: Indonezja i Boeing podpisują protokół ustaleń w sprawie zakupu 24 myśliwców F-15EX

Powiązane wiadomości: AirNav Indonesia i Boeing udoskonalą usługi lotnicze

Korespondent: Uni Arisanti Sinaga
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Badanie pokazuje, że utrata masy ciała jest czynnikiem ryzyka śmierci u osób starszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *