Szokujące nagranie przedstawiające bezprecedensową falę plastiku uderzającą w plaże Bali

Udostępnij artykuł

O tej porze roku odpady z tworzyw sztucznych wyrzucane na południowe wybrzeże Bali stały się codziennością.

Co roku fale gruzu wydają się większe, ale fala gruzu ostatniej nocy była jedną z największych w historii.

Lokalny pracownik sprząta falę śmieci na plaży na Bali.jpg

Miłośnicy Bali muszą być naprawdę zszokowani widokiem plastikowych odpadów na niegdyś dziewiczych plażach wyspy.

Ponieważ śmieci i gruz rzeczny często są wyrzucane na brzegi, plaże Padung Regency mają w sobie coś w rodzaju „nowej natury”.

Jednak w nocy 18 marca na plażę Kedonganan wyrzucono świeże plastikowe odpady. Plaża znajduje się na północ od plaży Jimbaran i bezpośrednio na południe od terenów zrekultywowanych pod pas startowy na międzynarodowym lotnisku I Gusti Ngurah Rai.

Plaża Ketonganan jest popularnie nazywana przez turystów i organizatorów wycieczek plażą Jimbaran.

Rybacy łowiący u wybrzeży Kedonganan nie mają większych problemów, szczególnie ze względu na złą pogodę na Bali w zeszłym tygodniu. Rybacy z Kedonganan nie będą zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że połowy spadają od dwóch lat.

W rozmowie z prasą szef Pali Kedonganan Boys Fishermen's Group, I Mate Geetha Atniana, powiedział, że jeśli policzymy liczbę ryb złowionych do tej pory po epidemii dwa lata temu, połowy na wybrzeżu Kedonganan znacznie się zmniejszyły.

Wyjaśnił, że „ryby nie wiedzą, dokąd płyną; Gdzieś się kręcą. Rybacy podają, że nie zmniejszył się on podczas epidemii; Rzeczywiście, podczas epidemii ryby były łatwe do złapania i znalezienia.

Jednak fala odpadów z tworzyw sztucznych gromadząca się na tych obszarach nie pozwala jednoznacznie ocenić, jak szkodliwe są one dla życia morskiego pod powierzchnią morza.

Adniana powiedziała reporterom, że odpady z tworzyw sztucznych na plaży Kedonganan i wokół niej zaczęły poważnie wpływać na warunki życia rybaków.

W związku z tym powiedział: „Z powodu nadmiaru łodzie są parkowane na śmieciach, co powoduje zakłócenia w pracy łodzi rybackich. Codziennie wzywam rybaków, aby zebrali śmieci zalegające na plaży” – powiedział.

READ  Indonezja zaprzecza, jakoby pożary spowodowały mgłę w sąsiedniej Malezji.

Szokujący materiał, udostępniony dziś szeroko w Internecie wśród miłośników Bali, pokazuje miejscowego rybaka siedzącego otoczonego głęboką falą plastiku i pokornie wkładającego kawałki plastiku do siatkowego worka.

Kamera cofa się, aby pokazać prawdziwy zasięg dzisiejszej fali śmieci, a w miarę poszerzania się obrazu jest coraz gorzej.

Na plażach Bali piętrzą się plastikowe odpadyNa plażach Bali piętrzą się plastikowe odpady

Plaże Ketonganan i Jimbaran są popularne wśród turystów, a przy plaży znajdują się restauracje serwujące owoce morza, które ustawiają stoły wzdłuż plaży, aby goście i goście mogli cieszyć się spektakularnym widokiem na zachód słońca.

Jednak w obliczu rosnącej ilości śmieci i szybkiego zmniejszania się zasobów ryb w perspektywie długoterminowej oba kluczowe elementy gospodarki wiejskiej są zagrożone.

Fale odpadów z tworzyw sztucznych wpływają zarówno na turystykę, jak i na lokalny przemysł rybny, powodując, że miejscowi rybacy szukają pracy gdzie indziej, ale wszyscy mają nadzieję, że pewnego dnia wrócą do morza.

poli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmiecipoli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmieci

Niestety, w ciągu najbliższych kilku dni sytuacja może się pogorszyć.

W zeszłym tygodniu na plażę Kuta spadła już fala gruzu, a pogoda będzie jeszcze gorsza. Bali musi przygotować się na jeszcze większą akcję sprzątania.

Śmieci, odpady, plastik, zanieczyszczenia na plaży JimbaranŚmieci, odpady, plastik, zanieczyszczenia na plaży Jimbaran

Chociaż lokalna społeczność zwróciła się o wsparcie do Służby Środowiska i Zdrowia Badung (LHK) w akcji sprzątania, organizowane przez społeczność działania porządkowe są już w toku.

Organizowana przez Sungai Watch plaża Kendongan będzie sprzątana w środę 20 marca i czwartek 20 marca w godzinach od 7:00 do 15:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *