Ministerstwo dąży do uczynienia z RI pioniera we współpracy uniwersyteckiej ASEAN

Pokor, Jawa Zachodnia (ANTARA) – Celem Ministerstwa Edukacji, Kultury, Badań i Technologii jest uczynienie z Indonezji pioniera w budowaniu współpracy uniwersyteckiej w regionie ASEAN poprzez poprawę i wyrównanie jakości edukacji dla wspólnego postępu.

Po wzięciu udziału w spotkaniu ambasadorów w ratuszu na konferencji ASEAN Higher Education Conference (AHEC) w środę, Nizam, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Ministerstwa ds. .

„Wykorzystujemy AHEC do organizacji wydarzeń edukacyjnych w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Bardzo ważne jest, aby Indonezja stała się pionierem w budowaniu współpracy szkolnictwa wyższego w ASEAN poprzez mobilność studentów, wymianę studencką” – wyjaśnił.

Zauważył, że Indonezja, która w tym roku przewodniczy ASEAN, wysłała setki studentów na uniwersytety w ASEAN w ramach programu Emancipated Campus. Jeśli inni zastosują tę metodę, jakość i doświadczenie uczniów poprawią się.

Według niego ruch studencki będzie sprzyjał przyjaźni i braterstwu wśród studentów, którzy w przyszłości staną się liderami ASEAN. W ten sposób można szybko urzeczywistnić jedność społeczności ASEAN.

Poinformował, że w ramach wymian studenckich zainicjowano kilka programów. Pierwszym z nich są indonezyjskie nagrody International Student Mobility Awards (IISMA), które są częścią programu Emancipated Campus.

Dzięki IISMA studenci spędzają semestr na uczelniach partnerskich za granicą, a punkty mogą być przenoszone na uniwersytety indonezyjskie.

Drugi poziom to wymiana studentów poprzez wspólne działania w różnych formach przez uczelnie w Indonezji.

Trzeci poziom to ASEAN Credit Transfer System (ACTS), który umożliwia studentom uczęszczanie na zajęcia z uniwersytetów będących członkami ASEAN University Network (AUN) i przenoszenie punktów na odpowiednie uniwersytety w Indonezji.

Po czwarte, Indonezja, wraz z innymi uniwersytetami w ASEAN, pracuje obecnie nad programami podwójnego dyplomu między uniwersytetami, powiedział.

„Dlatego obecnie promujemy i promujemy te cztery programy” – dodał Nizam.

Przetłumaczone przez: Linna Susanthi, Raga Adji
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

READ  Korea Południowa twierdzi, że Korea Północna wystrzeliła co najmniej trzy pociski balistyczne krótkiego zasięgu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *