Statek marynarki wojennej w Egipcie rozładowuje pomoc dla Palestyńczyków

JAKARTA (ANTARA) – statek szpitalny marynarki indonezyjskiej (TNI-AL) KRI Dr. Radjiman Wedydiningrat-992 zadokowany jest w porcie Al Arish w Egipcie z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków w Strefie Gazy.

Biuro informacyjne TNI-AL poinformowało w wydanym tutaj w piątek pisemnym oświadczeniu, że pomoc humanitarna od Indonezyjczyków była stopniowo wyładowywana po przybyciu statku do portu na półwyspie Synaj we wtorek (13 lutego 2024 r.).

Biuro podało, że w piątek zakończono wyładunek 242 ton pomocy humanitarnej w porcie.

Podczas gdy proces umierania był w toku, w środę (14 lutego) odbyła się ceremonia przekazania symbolu egipskiemu Czerwonemu Półksiężycowi (ERC) reprezentowanemu przez Ahmeda Buhari Alego.

Marynarka twierdzi, że po wyładowaniu pomocy przeklasyfikowano ją według rodzaju i przepakowano w celu dystrybucji do Strefy Gazy przez ERC. Pomoc będzie dystrybuowana przez Rafah, najbliższy punkt wejścia do Gazy.

ERBN jest organizacją humanitarną upoważnioną przez władze egipskie do przyjmowania i dostarczania pomocy humanitarnej Palestyńczykom w Gazie z zagranicy, w tym z Indonezji.

KRI dr Rudjiman Vedyodiningrad-992 opuścił Dżakartę 18 stycznia 2024 r., przewożąc 80 ciężarówek z pomocą humanitarną, w tym pieluchy, ubrania dla dzieci i dorosłych, kurtki, różnego rodzaju żywność i lekarstwa, koce.

Ceremonii oddania do użytku przewodniczył Minister Obrony Narodowej Prabowo Subianto.

Będzie to pierwszy rejs statku poza wodami Indonezji od jego wodowania w sierpniu 2022 r. Na pokładzie statku znajdowało się 214 osób, w tym 40 oficerów specjalnych Marynarki Wojennej.

Powiązane wiadomości: PMI zapewnia opiekę zdrowotną od drzwi do drzwi ewakuowanym z Gazy
Powiązane wiadomości: Indonezyjski Czerwony Krzyż wysyła 32,5 tony pomocy do Gazy w El Arish

READ  Seminarium „Rozwój przemysłu halal”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *