W żołądku pytona w Indonezji znaleziono 45-letnią kobietę

W żołądku pytona znaleziono ciało 45-letniej kobiety, która zaginęła w Indonezji. Aktualności
raporty.

Do zdarzenia doszło we wsi Kalembang w prowincji Sulawesi Południowe. Farida zaginęła wieczorem 6 czerwca. Następnego dnia szukający go wieśniacy znaleźli w pobliskim lesie 5-metrowego pytona siatkowego, wyraźnie wzdętego. Podczas sekcji węża znaleziono całe ciało Faridy.

Chociaż takie incydenty są rzadkie, w ostatnich latach w Indonezji odnotowano kilka przypadków pytonów jedzących ludzi. W zeszłym roku podczas jednego zdarzenia na wyspie Muna w południowo-wschodnim Sulawesi 8-metrowy pyton zaatakował i połknął człowieka. W 2018 roku w innej miejscowości na terenie województwa odnaleziono ciało 54-letniej kobiety wewnątrz 7-metrowego pytona. Rok temu mieszkaniec wioski w Zachodnim Sulawesi został połknięty żywcem przez 4-metrowego pytona.

Znany ze swoich przypominających sieć wzorów skóry, pyton siatkowy pochodzi z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Ten zagrożony gatunek jest najdłuższym wężem na świecie i trzecim najcięższym po anakondzie i pytonie birmańskim. Chociaż pytony siatkowe polują ze względu na skórę i właściwości lecznicze, polują głównie na kręgowce i ptaki, zdolne pożreć zwierzęta do jednej czwartej ich długości i równoważnej wagi.

Śledź nas na Twitterze @AzerNewsAz

READ  Twitch mówi, że transmisja na żywo z sesji zdjęciowej do Buffalo Mass została usunięta w ciągu 2 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *