Szanghaj osiągnął status „Zero Govt”, ale blokada trwa nadal

  • W Szanghaju przez trzy dni nie pojawiają się nowe infekcje społeczne
  • Tylko kilka oznak stopniowego ponownego otwierania
  • Funkcja ostrzega, że ​​ograniczenia rządowe uniemożliwią inwestycje zagraniczne

SZANGHAJ / PEKIN, 17 maja (Reuters) – Szanghaj we wtorek osiągnął długo oczekiwany kamień milowy bez żadnych nowych przypadków COVID-19 poza odizolowanymi strefami przez trzy dni z rzędu, ale większość mieszkańców będzie musiała spędzić trochę czasu w więzieniu przed ponownym otwarciem. Normalne życie.

Dla innych miast w Chinach, które są zamknięte, trzy dni bez nowych przypadków we wspólnocie zwykle oznaczają początek zniesienia statusu i ograniczeń „zerowego COVID”.

Centrum Biznesowe 25 Milionów ustaliło jasny harmonogram swojego siódmego tygodnia zamykania w poniedziałek, ale plan był sceptyczny przez wielu mieszkańców, którzy wielokrotnie widzieli, jak jest izolowane.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Domyślnie jest daleko” – powiedział jeden z mieszkańców Szanghaju.

Szanghaj planuje wznowić działalność na świeżym powietrzu, niektóre sklepy zostaną ponownie otwarte w tym tygodniu, ale większość ograniczeń obowiązuje do 21 maja, po czym transport publiczny i inne usługi będą stopniowo wznawiane.

Do czerwca zamek powinien zostać usunięty, ale mieszkańcy będą poddawani częstym kontrolom.

W tym tygodniu więcej osób pozwolono opuścić swoje domy, a zauważono kilku biegaczy i spacerowiczów. Ktoś łowił ryby w Strumieniu Szanghajskim.

Ale wokół wielu osiedli były wysokie płoty, a na ulicach nie było prywatnych samochodów, a większość ludzi wciąż była zamknięta w swoich domach.

Nie jest jasne, ile sklepów zostało ponownie otwartych w tym tygodniu, ale pozytywnie, aplikacje dostawcze pokazały dodatkowe opcje dla osób zamawiających od wtorku.

Konto w mediach społecznościowych prowadzone przez rządzącą gazetę Ludową, rządzącą Partię Komunistyczną, opublikowało zdjęcia w poniedziałek wieczorem, pokazujące otwarcie barów śniadaniowych, restauracji i salonów fryzjerskich.

READ  Akcje zostały wymieszane po rekordzie na Wall Street

Ale użytkownik mediów społecznościowych opisał post jako „nonsens”.

„Przez dwa miesiące byliśmy zamknięci w domu… ​​Ta historia odnosi się do wszystkich poza Szanghajem”.

We wtorek rano wpis został usunięty.

Kolejny sponsorowany przez państwo film medialny zapowiadał ponowne otwarcie sklepu spożywczego, na którym około 10 pracowników w kostiumach Hazmata robiło rękami kształty serca, ale tylko dwóch wyglądających jak sklepikarze.

Na tablicy przy drzwiach sklepu klienci muszą złożyć przepustkę potwierdzającą, że mogą opuścić dom z negatywnym testem rządowym i innymi wymaganiami.

W sumie 16 maja Szanghaj zarejestrował mniej niż 1000 nowych przypadków, wszystkie na obszarach objętych ścisłą kontrolą.

Ostrzeżenie inwestycyjne

Bezkompromisowa chińska polityka „zero rządów” nałożyła na setki milionów konsumentów i pracowników różne ograniczenia, w którym to momencie inne części świata są wychowywane do „życia z wirusem” pomimo rozprzestrzeniania się epidemii.

Dane z tego tygodnia pokazują, że w kwietniu produkcja detaliczna i przemysłowa gwałtownie spadła przez ponad dwa lata, siejąc spustoszenie w gospodarce z powodu sankcji nałożonych na zamknięcie Szanghaju i dziesiątki innych dużych miast. Czytaj więcej

Stolica, Pekin, odnotowała w kwietniu 16% spadek sprzedaży detalicznej, co jest początkiem obecnej erupcji, według szacunków Reuters, opartych na danych ze stycznia i kwietnia opublikowanych we wtorek. Sprzedaż nieruchomości spadła o 26%. Czytaj więcej

Amerykańska Izba Handlowa ostrzegła, że ​​ograniczenia rządowe mogą zniechęcić do inwestycji zagranicznych w Chinach, ponieważ ograniczenia dotyczące podróży zakłócają koncentrację na projektach. Duże firmy również poszukują alternatyw dla łańcuchów dostaw. Czytaj więcej

Analitycy i znawcy polityki twierdzą, że powolna chińska gospodarka będzie miała trudności z utrzymaniem szokującego ożywienia, jakie osiągnęła po początkowych głębokościach epidemii dwa lata temu. Czytaj więcej

READ  Twitch mówi, że transmisja na żywo z sesji zdjęciowej do Buffalo Mass została usunięta w ciągu 2 minut

Jednak chiński planista państwowy powiedział we wtorek, że wzmocni wsparcie dla producentów, sektora usług i małych przedsiębiorstw, aby zmniejszyć wpływ rządu.

Spotkanie najwyższej politycznej rady doradczej Chin z kierownictwem technicznym również ściśle monitoruje oznaki łagodzenia represji regulacyjnych wobec sektora, co hamuje wzrost. Czytaj więcej

Chińskie akcje (.CSI 300), (.SSEC) Zakład został zbudowany z myślą o luźnych badaniach regulacyjnych w dziedzinie technologii i postępie w Szanghaju w sprawie Kovit.

Szczelność w Pekinie

Najnowsza dzienna liczba przypadków w Pekinie wyniosła 52, pomimo stopniowego zaostrzania kontroli w ciągu ostatnich trzech tygodni, a władze codziennie wykrywały prawie tuzin nowych infekcji.

Usługi gastronomiczne w stolicy zostały zakazane, niektóre centra handlowe i inne firmy zostały zamknięte, transport publiczny został ograniczony, a wielu mieszkańcom zalecono pracę z domu.

We wtorek telewizja państwowa poinformowała, że ​​mieszkańcom niektórych obszarów dzielnicy Fengtai w Pekinie nakazano nie opuszczać swoich dzielnic.

W Soyong, największej dzielnicy Pekinu, niektóre kompleksy blokują boczne wyjścia, podczas gdy głównymi bramami zarządzają wolontariusze, którzy sprawdzają dane zdrowotne w aplikacjach mobilnych wykorzystywanych przez władze do monitorowania krukowicy.

Ochroniarze patrolowali brzegi Kanału Liangma, który w ostatnich tygodniach stał się celem turystycznym, w którym mieszkańcy nie mogą nigdzie się udać. Postawiono tablice z prośbą o „unikanie spotkań, zebrań i wspólnego jedzenia”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Davida Stanwaya, Brendy Coe i Winnie Chow w Szanghaju; Martin Queen Pollard i Ellen Zhang w Pekinie; I konsole Pekin i Szanghaj; Napisane przez Mariusa Zaharię i Johna Kediego; Montaż przez Roberta Brussel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *