Silny kwartalny rynek mieszkaniowy Home Depot wciąż rośnie

We wtorek odnotował lepszy niż oczekiwano zysk w sprzedaży i przychodach za pierwszy kwartał i poprawił prognozy na resztę roku obrotowego. Akcje Domowy magazyn (HD)Jeden na 30 akcji GołąbHandel popołudniowy wzrósł o prawie 2%.
Akcje znacznie wzrosły pomimo wtorku Słaby dochód Od sprzedawcy Walmart (WMT)Powiedz inną gołębicę, Spadł o około 9%. Konkurent Home Depot Lowin (Niski)W środę ogłosi swoje wyniki za pierwszy kwartał, w dół o około 1%.
Home Depot nie działa Ten rok był trudnym początkiem Ze względu na wysokie stopy procentowe i wysoką inflację inwestorzy obawiają się spowolnienia na rynku mieszkaniowym. Pomimo dobrych wiadomości we wtorek, w 2022 r. zapasy nadal spadają o prawie 30%.
Ale nowym dyrektorem generalnym jest Ted Decker, który… Przejął od Craiga Maniera, szefa długo działającego Home Depot Na początku tego roku było to ekscytujące. Zauważył w komunikacie przychodów, że sprzedaż wzrosła o prawie 4% do 38,9 miliarda dolarów rok wcześniej, najwyższego w pierwszym kwartale w historii firmy.

„Dobre wyniki w tym kwartale są jeszcze bardziej imponujące w porównaniu z ubiegłorocznym historycznym wzrostem, a w tym roku mieliśmy do czynienia z powolnym początkiem wiosny” – powiedział Decker.

Podczas telekonferencji z analitykami Decker dodał: „Klienci nadal mówią nam, że ich domy nigdy nie były ważniejsze, a niepowodzenia w projektach są znacznie zdrowsze”. „Średnio- i długoterminowe podstawy popytu na remont domu nigdy nie były silne” – powiedział.

Solidne dane Home Depot mogą pomóc złagodzić niektóre obawy związane z recesją i możliwym spadkiem cen domów.

Tak, plany podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej mogą doprowadzić do jeszcze wyższych oprocentowania kredytów hipotecznych. Eksperci podkreślają jednak, że sprzedaż domów musi nadal palić w połączeniu z ograniczoną podażą nowych domów i zdrowszym rynkiem pracy. To jest dobre dla magazynów domowych.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy rozważają gołębie ostrzeżenie FedEx

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych „bez wątpienia zleje zimną wodę na rodzimy rynek”, powiedział w oświadczeniu Joe Lavorghna, główny ekonomista Natixis CIB.

Dodał jednak: „Niezwykle trudno jest zdiagnozować spadek cen mieszkań z powodu chronicznego niedoboru mieszkań w kraju – zaostrzonego przez epidemiczny boom mieszkaniowy i bieżące problemy z łańcuchem dostaw uniemożliwiające budowę nowych domów”.

Lavorghna uważa, że ​​„średnia jednocyfrowa korekta cen domów w przyszłym roku jest całkowicie rozsądna”.

Innymi słowy, jest mało prawdopodobne, że ceny mieszkań spadną tak całkowicie, jak pod koniec 2000 roku. To nie jest powtórzenie boomu kredytów hipotecznych subprime i późniejszego krachu.

„Głównym problemem dla domów jest wciąż brak podaży. Na zewnątrz nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zaspokoić popyt”, powiedziała Laura Adams, starszy analityk ds. nieruchomości w Aceable, internetowej witrynie edukacyjnej na temat nieruchomości. „Nie spodziewaliśmy się, że wpadnie w kolejną bańkę. W tym i przyszłym roku może się stopniowo ochładzać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *