Silny kwartalny rynek mieszkaniowy Home Depot wciąż rośnie

We wtorek odnotował lepszy niż oczekiwano zysk w sprzedaży i przychodach za pierwszy kwartał i poprawił prognozy na resztę roku obrotowego. Akcje Domowy magazyn (HD)Jeden na 30 akcji GołąbHandel popołudniowy wzrósł o prawie 2%.
Akcje znacznie wzrosły pomimo wtorku Słaby dochód Od sprzedawcy Walmart (WMT)Powiedz inną gołębicę, Spadł o około 9%. Konkurent Home Depot Lowin (Niski)W środę ogłosi swoje wyniki za pierwszy kwartał, w dół o około 1%.
Home Depot nie działa Ten rok był trudnym początkiem Ze względu na wysokie stopy procentowe i wysoką inflację inwestorzy obawiają się spowolnienia na rynku mieszkaniowym. Pomimo dobrych wiadomości we wtorek, w 2022 r. zapasy nadal spadają o prawie 30%.
Ale nowym dyrektorem generalnym jest Ted Decker, który… Przejął od Craiga Maniera, szefa długo działającego Home Depot Na początku tego roku było to ekscytujące. Zauważył w komunikacie przychodów, że sprzedaż wzrosła o prawie 4% do 38,9 miliarda dolarów rok wcześniej, najwyższego w pierwszym kwartale w historii firmy.

„Dobre wyniki w tym kwartale są jeszcze bardziej imponujące w porównaniu z ubiegłorocznym historycznym wzrostem, a w tym roku mieliśmy do czynienia z powolnym początkiem wiosny” – powiedział Decker.

Podczas telekonferencji z analitykami Decker dodał: „Klienci nadal mówią nam, że ich domy nigdy nie były ważniejsze, a niepowodzenia w projektach są znacznie zdrowsze”. „Średnio- i długoterminowe podstawy popytu na remont domu nigdy nie były silne” – powiedział.

Solidne dane Home Depot mogą pomóc złagodzić niektóre obawy związane z recesją i możliwym spadkiem cen domów.

Tak, plany podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej mogą doprowadzić do jeszcze wyższych oprocentowania kredytów hipotecznych. Eksperci podkreślają jednak, że sprzedaż domów musi nadal palić w połączeniu z ograniczoną podażą nowych domów i zdrowszym rynkiem pracy. To jest dobre dla magazynów domowych.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku są mieszane; PKB Korei Południowej rośnie bardzo powoli w tym roku

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych „bez wątpienia zleje zimną wodę na rodzimy rynek”, powiedział w oświadczeniu Joe Lavorghna, główny ekonomista Natixis CIB.

Dodał jednak: „Niezwykle trudno jest zdiagnozować spadek cen mieszkań z powodu chronicznego niedoboru mieszkań w kraju – zaostrzonego przez epidemiczny boom mieszkaniowy i bieżące problemy z łańcuchem dostaw uniemożliwiające budowę nowych domów”.

Lavorghna uważa, że ​​„średnia jednocyfrowa korekta cen domów w przyszłym roku jest całkowicie rozsądna”.

Innymi słowy, jest mało prawdopodobne, że ceny mieszkań spadną tak całkowicie, jak pod koniec 2000 roku. To nie jest powtórzenie boomu kredytów hipotecznych subprime i późniejszego krachu.

„Głównym problemem dla domów jest wciąż brak podaży. Na zewnątrz nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zaspokoić popyt”, powiedziała Laura Adams, starszy analityk ds. nieruchomości w Aceable, internetowej witrynie edukacyjnej na temat nieruchomości. „Nie spodziewaliśmy się, że wpadnie w kolejną bańkę. W tym i przyszłym roku może się stopniowo ochładzać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *