Stanowy Sąd Najwyższy odrzucił nakaz dotyczący maski szkolnej PA

Sąd Najwyższy Pensylwanii uchylił nałożony przez rząd nakaz dotyczący masek dla szkół K-12. Tom WolfTom WolfPennsylvania K-12 Zamówienie maski odrzucone przez Sąd Stanowy Nocna opieka zdrowotna – przyznana przez Rzadki Plan Działania – Biały Dom nie wstrząśnięty nakazem rządzącego gubernatora PensylwaniiAdministracja (d).

Sąd nie skomentował piątkowej decyzji. Ale ktoś powiedział, że wkrótce się pojawi, powiedział The Philadelphia Investigator Zgłoszone.

Stanowe orzeczenie Sądu Najwyższego podtrzymuje wcześniejsze orzeczenie sądu federalnego z listopada przeciwko nakazowi, aby studenci nosili maski w pomieszczeniach podczas epidemii.

Sąd niższej instancji orzekł, że sekretarz stanu ds. zdrowia Allison Beam nie miała wówczas uprawnień do nałożenia nakazu maskowania, a katastrofa, którą gubernator przeszedł, nie była pilna. Według WGAL przepisy stanowe nie są przestrzegane w celu uchwalenia przepisów.

Według WGAL pozew po raz pierwszy wnieśli najlepsi republikanie w stanie, dwie szkoły religijne, trzy okręgi szkolne i rodzice w Pensylwanii.

We wrześniu administracja Wolfa nałożyła nakaz masek w całym stanie, a sprawa jest w toku, ponieważ została zakwestionowana przez rodziców i grupy konserwatywne.

Rzecznik gubernatora powiedział, że orzeczenie jest „bardzo rozczarowujące” i zachęca szkoły do ​​utrzymania maski pomimo usunięcia nakazu zdrowia.

,„Najważniejszym priorytetem kierownictwa od czasu wybuchu tej epidemii jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, w tym studentów i personelu, oraz zapewnienie kontynuacji indywidualnej nauki” – powiedziała rzeczniczka Beth Reminder.

„Maskowanie jest sprawdzonym i prostym sposobem na utrzymanie dzieci w szkole bez przerwy i uczestniczenia w zajęciach sportowych i innych zajęciach” – dodał.

Republikanie w stanie świętowali w piątek orzeczenie sądu.

„Dołączamy do głosów milionów mieszkańców Pensylwanii, którzy radują się, widząc nasz Sąd Najwyższy Wspólnoty Narodów – żaden wybrany urzędnik państwowy nie powinien mieć wyłącznego i jednostronnego upoważnienia do wydawania otwartych „nakazów” – niezależnie od tego, czy skupiają się na reagowaniu na zdrowie publiczne, czy na czymś innym, ” powiedział republikański marszałek Brian Cutler i republikański przywódca większości Rep. Kerry Penninghoff powiedział we wspólnym oświadczeniu.

READ  Indonezyjczyk Prabowo Subianto widzi płynne przejście na stanowisko prezydenta, ale nazywa demokrację „bałaganem” – BenarNews

Upcountry zwróciło się do biura gubernatora, aby skomentować to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *