Spotify usuwa ponad 100 odcinków „Joe Rogan Experience”

Spotify usuwał Joe Rogan Doświadczenie (JRE) odcinków od piątku, a na dzień pisania tego tekstu usługa ściągnęła w sumie 113. Kiedy Gizmodo zauważył, że niektórych odcinków podcastu nie można już znaleźć, tylko 70 zniknęło z platformy. Teraz, w oparciu o stronie internetowej poświęcony monitorowaniu, które z odcinków serialu nie są dostępne w serwisie, dodatkowe 40 zostało usuniętych. Jednak epizody nie wydają się być związane z Kontrowersje związane z COVID-19 wokół programu i usługi w tej chwili.

Kilku artystów ma wyszedł Spotify niedawno z powodu odcinków Rogan związanych z COVID-19. jakiś list otwarty adresowany do gospodarza przez lekarzy i naukowców zwrócił uwagę, że w przeszłości poczynił kilka mylących twierdzeń na temat wirusa i promował stosowanie iwermektyny do jego leczenia. Najwięcej problemów biorą pod uwagę w szczególności jeden konkretny odcinek: odcinek nr 1757 z gościem dr. Robert Malone, który twierdził, że ludzie wierzą, że szczepionki przeciw COVID-19 są skuteczne tylko z powodu „psychozy tworzenia masy”. Ten odcinek jest nadal dostępny.

Wydaje się, że Spotify nie usuwa odcinków w kolejności, chociaż najnowszym z nich jest #1458, w ​​którym gościem jest aktor Chris D’Elia. Nie jest również jasne, jakie zasady złamane odcinki uzasadniają usunięcie. Szef działu globalnej komunikacji Spotify, Dustee Jenkins podobno powiedział wcześniej pracownikom na Slacku, że zespół sprawdził wiele kontrowersyjnych JRE epizodów i stwierdził, że nie spełniają one progu usunięcia. Jenkins powiedział również, że to, czego Spotify nie zrobił, to udostępnianie swoich zasad na zewnątrz, zgodnie z raportem Pograniczektóry opublikował również kopię dość wąskich wytycznych serwisu dotyczących COVID-19.

Prezes firmy przyznał że jego polityka dotycząca treści powinna być publicznie dostępna już teraz, kiedy raportował o zarobkach Spotify za czwarty kwartał 2021 r. Jeśli chodzi o Rogana, przeprosił za luz i powiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby „zrównoważyć te bardziej kontrowersyjne punkty widzenia”.

READ  Microsoft Surface Event Live Blog: Wszystkie ogłoszenia zostaną wydane

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *