Żołnierze bojowi USA lądują w Polsce wśród napięć rosyjsko-ukraińskich

82. Dywizja Powietrznodesantowa i XVIII Korpus Powietrznodesantowy przybyły Polska Sobota na powiększenie aktualnie dostępnych sił w kraju o Rosja pozostaje gotowy na możliwą inwazję Ukraina.

Żołnierze opuścili Fort Bragg w czwartek i przybyli do Polski 24 godziny później. Siły około 1700 członków służby, składające się głównie z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, pozostaną w Polsce, aby pomóc „odstraszyć i pokonać rosyjską agresję”.

EKSPERT OSTRZEGA CHINY, ROSJA BĘDZIE „WCIĄGAŁA W WOJNĘ” O SPRZEDAŻ GAZU

Dodatkowych 300 członków serwisu uda się do Niemcy założyć Combined Joint Task Force Dragon.

Armii USA mjr. Gen. Christopher Donahue, który kierował ewakuacją z Kabul i był ostatnim żołnierzem, który wyszedł, poprowadzi siły podczas ich rozmieszczania w kraju sojuszniczym z NATO.

Urzędnicy z Bidenu mówią, że ci, którzy kwestionują nasze podejście do Ukrainy, rozgłaszają rosyjską dezinformację

„Szybkie rozmieszczenie i przybycie tego korpusu w ciągu 24 godzin od powiadomienia po raz kolejny pokazuje naszą zdolność do natychmiastowego rozmieszczenia” – powiedział kpt. Matt Visser, rzecznik XVIII Korpusu Powietrznodesantowego. „Obecność naszego Korpusu służy wzmocnieniu istniejących sił USA w Europie i pokazuje nasze oddanie naszym sojusznikom i partnerom z NATO”.

Rozmieszczenie Donahue wraz z 82. legionem posłuży Putinowi jako strategiczne przesłanie, że Stany Zjednoczone mogły wycofać się z Afganistanu, ale nadal są gotowe do rozmieszczenia sił elitarnych, gdy zajdzie taka potrzeba.

PRAWNIK PRAW CZŁOWIEKA PRZEGLĄDA KONFLIKT amerykańsko-rosyjski: „Myślałem, że ZIMNA WOJNA BYŁA ZŁA I NIE ZMIENIŁA POGLĄDÓW”

Na Ukrainie zarejestrowanych jest około 7000 Amerykanów, a kolejne 25 000 nie jest zarejestrowanych. Departament Stanu i inne agencje naciskają na obywateli USA, aby jak najszybciej opuścili kraj, ponieważ ewakuacja cywilna prawdopodobnie nie nastąpi, jeśli Rosja przejmie kontrolę nad przestrzenią powietrzną nad krajem.

Obecność Donahue w kraju powinna zatem służyć jako pocieszenie na wypadek, gdyby sytuacja się pogorszyła. Stany Zjednoczone zobowiązały się do rozmieszczenia około 3000 żołnierzy w Polsce i Rumunii jako dodatkowe zabezpieczenie w przypadku potencjalnej inwazji Rosji na kraje NATO.

READ  WSCHODNIA PALESTYNA, Ohio: Urzędnicy z Teksasu i Michigan narzekają, że woda i ziemia z wraków pociągów nie zostały poinformowane, że zostaną przetransportowane do ich jurysdykcji.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Stany Zjednoczone rozmieszczony Specjalni operatorzy poziomu 1 w zeszłym tygodniu zabili szefa ISIS w Syrii – obszarze, na którym Rosja operowała i kontroluje przestrzeń powietrzną.

Jennifer Griffin z Fox News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *