Żołnierze bojowi USA lądują w Polsce wśród napięć rosyjsko-ukraińskich

82. Dywizja Powietrznodesantowa i XVIII Korpus Powietrznodesantowy przybyły Polska Sobota na powiększenie aktualnie dostępnych sił w kraju o Rosja pozostaje gotowy na możliwą inwazję Ukraina.

Żołnierze opuścili Fort Bragg w czwartek i przybyli do Polski 24 godziny później. Siły około 1700 członków służby, składające się głównie z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, pozostaną w Polsce, aby pomóc „odstraszyć i pokonać rosyjską agresję”.

EKSPERT OSTRZEGA CHINY, ROSJA BĘDZIE „WCIĄGAŁA W WOJNĘ” O SPRZEDAŻ GAZU

Dodatkowych 300 członków serwisu uda się do Niemcy założyć Combined Joint Task Force Dragon.

Armii USA mjr. Gen. Christopher Donahue, który kierował ewakuacją z Kabul i był ostatnim żołnierzem, który wyszedł, poprowadzi siły podczas ich rozmieszczania w kraju sojuszniczym z NATO.

Urzędnicy z Bidenu mówią, że ci, którzy kwestionują nasze podejście do Ukrainy, rozgłaszają rosyjską dezinformację

„Szybkie rozmieszczenie i przybycie tego korpusu w ciągu 24 godzin od powiadomienia po raz kolejny pokazuje naszą zdolność do natychmiastowego rozmieszczenia” – powiedział kpt. Matt Visser, rzecznik XVIII Korpusu Powietrznodesantowego. „Obecność naszego Korpusu służy wzmocnieniu istniejących sił USA w Europie i pokazuje nasze oddanie naszym sojusznikom i partnerom z NATO”.

Rozmieszczenie Donahue wraz z 82. legionem posłuży Putinowi jako strategiczne przesłanie, że Stany Zjednoczone mogły wycofać się z Afganistanu, ale nadal są gotowe do rozmieszczenia sił elitarnych, gdy zajdzie taka potrzeba.

PRAWNIK PRAW CZŁOWIEKA PRZEGLĄDA KONFLIKT amerykańsko-rosyjski: „Myślałem, że ZIMNA WOJNA BYŁA ZŁA I NIE ZMIENIŁA POGLĄDÓW”

Na Ukrainie zarejestrowanych jest około 7000 Amerykanów, a kolejne 25 000 nie jest zarejestrowanych. Departament Stanu i inne agencje naciskają na obywateli USA, aby jak najszybciej opuścili kraj, ponieważ ewakuacja cywilna prawdopodobnie nie nastąpi, jeśli Rosja przejmie kontrolę nad przestrzenią powietrzną nad krajem.

Obecność Donahue w kraju powinna zatem służyć jako pocieszenie na wypadek, gdyby sytuacja się pogorszyła. Stany Zjednoczone zobowiązały się do rozmieszczenia około 3000 żołnierzy w Polsce i Rumunii jako dodatkowe zabezpieczenie w przypadku potencjalnej inwazji Rosji na kraje NATO.

READ  Po powrocie do Waszyngtonu Trump wygłasza przemówienie na temat przestępczości

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Stany Zjednoczone rozmieszczony Specjalni operatorzy poziomu 1 w zeszłym tygodniu zabili szefa ISIS w Syrii – obszarze, na którym Rosja operowała i kontroluje przestrzeń powietrzną.

Jennifer Griffin z Fox News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.