S&P 500 i Nasdaq otworzyły się w czwartek wyżej, ponieważ meta prowadziła rajd w akcjach technologicznych.

Lepsze niż oczekiwano wyniki meta dla S&P 500 w czwartek jeszcze bardziej poprawiły nastroje wokół akcji spółek technologicznych, które doprowadziły rynek do spadków w zeszłym roku.

Zyski wyprzedziły trzy duże wyniki technologiczne po Bell w Apple, Amazon i Alphabet.

Indeks szerokiego rynku wzrósł o 0,9%, podczas gdy złożony z technologii Nasdaq zyskał prawie 2%. Tymczasem średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 20 punktów, czyli o 0,1%.

Meta wzrosła o ponad 19% po raporcie Zyski lepsze od czwartego kwartału i deklarując A 40 miliardów dolarów na wykup akcji. Pomogło to inwestorom spojrzeć w przeszłość Straty W jednostce biznesowej, która nadzoruje Metaverse.

Dzięki tym wynikom wzrosły inne akcje spółek o dużej kapitalizacji technologicznej. Akcje Google-matki Alphabet wzrosły o ponad 4%, a Amazon o ponad 3%. Akcje Apple wzrosły o ponad 1%.

Akcje spółek technologicznych osiągnęły lepsze wyniki w 2023 r., dzięki niedawnym sygnałom, że inwestorzy spodziewają się obniżenia inflacji, a Rezerwa Federalna może zasugerować przerwę w agresywnej kampanii podwyżek stóp procentowych. S&P 500 sektor technologii informatycznych wzrósł w tym roku o ponad 11% po spadku o ponad 28% w zeszłym roku.

W środę akcje notowały wzrosty Po ogłoszeniu przez bank centralny a Podwyżka stóp procentowych o 0,25 proc. Podczas gdy Fed nic nie wskazywał na zbliżającą się przerwę w podwyżkach stóp, inwestorów zachęciły komentarze prezesa Jerome’a ​​Powella, potwierdzające niewielki wzrost i łagodzenie inflacji.

Handlowcy czekają na najnowszy raport o zatrudnieniu, który zapewni lepszy wgląd w rynek pracy. Wszelkie oznaki ochłodzenia mogą sugerować inwestorom, że nie ma mowy o dalszych podwyżkach stóp procentowych.

Inwestorzy będą szukać w czwartek raportów o zarobkach od wymienionych gospodarstw domowych Jabłko, listy, Amazonka, Silnik Forda I Starbucks.

READ  Kraje UE zatwierdzają nieoczekiwane opłaty za energię, powrót do limitu cen gazu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *