wiceprezes Maruf Amin ma nadzieję, że śledztwo wyborcze w Izbie Reprezentantów nie doprowadzi do impeachmentu Jokowiego

Tempo.co, DjakartaWiceprezydent Maruf Amin Powiedział, że ma prawo zapytać Wybór Oszustwo dotyczy Izby Reprezentantów (DPR), a nie rządu, ale ma on nadzieję, że do tego nie dojdzie kulminuje Impeachment prezydenta Joko Widodo lub Jokowi.

„Mamy nadzieję, że nie zajdzie to tak daleko (oskarżenie Jokowi)” – powiedział Maroof w islamskiej szkole z internatem Darul Archa w Tangerang w czwartek, 7 marca.

Wyraził także chęć pokojowej zmiany reżimu. „Myślę, że tego właśnie chcemy: spokojnej atmosfery” – powiedział były prezydent Prezydencka Rada Doradcza od 2007 do 2014 roku.

Wezwanie do wszczęcia dochodzenia przez Izbę w sprawie rzekomych nieprawidłowości w wyborach powszechnych zostało po raz pierwszy podniesione przez popieranego przez Indonezyjską Partię Demokratyczną Partii Walki (PDIP) kandydata na prezydenta Kanjara Pranovo.

Pomysł Kanjara został pozytywnie przyjęty przez partie popierające kandydata Sojuszu na rzecz Przemian na prezydenta Aniesa Baswedana, czyli Partię Czujności Narodowej (PKB), Partię NasDem i Partię Dobrobytnej Sprawiedliwości (PKS).

Trzy MLA z frakcji PKS, PKB i PDIP złożyły wniosek podczas sesji plenarnej, która odbyła się we wtorek 5 marca 2024 r. Wielu ekspertów prawnych szacuje jednak, że dochodzenie legislacyjne nie będzie miało wpływu na wynik wyborów w 2024 roku. .

Tymczasem Prezes Jokowi Odrzucony Dalsze uwagi na temat proponowanego dochodzenia Izby w sprawie rzekomego oszustwa w wyborach powszechnych w 2024 r. „To właśnie jest DPR OdpowiedzialnyWięc proszę, posłuchajcie DPR” – powiedział w komunikacie prasowym w bazie sił powietrznych Halim Pertanakusuma we wschodniej Dżakarcie w poniedziałek 4 marca 2024 r.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Trybunał Konstytucyjny przygotowuje się na możliwy spór wyborczy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *