Serena Williams odpadła z Cincinnati Masters po przegranej 6:4, 6:0 z Emmą Raduganu.

Serena Williams wiedziała, że ​​porażka z Emmą Raduganu na Cincinnati Open jest możliwa. Ale nigdy nie spodziewała się, że będzie tak okrutny.

19-letni mistrz US Open w ciągu godziny i pięciu minut odsunął odchodzącego Williamsa na bok, wygrywając 6:4, 6:0 w bezwzględnym i opanowanym pokazie. Był to jeden z najlepszych występów, jakie Raducanu wyprodukował od czasu wygrania US Open w zeszłym roku.

Nie było pożegnań ani łez na boisku od Williams, kiedy przegrała z Belindą Bencic w Toronto w zeszłym tygodniu.

Natychmiast zebrała swoje rzeczy, odmówiła przesłuchania w sądzie i wyszła z sądu machając tłumowi, który wciąż dopingował ją, jakby wygrała.

Williams starała się znaleźć swój rytm – jej bekhend często ją zawodził i dawał Raducanu łatwe punkty. Jego serwis też nie był świetny i ryknął ze złości w pewnym momencie pierwszego seta, gdy kolejny podwójny błąd dał Raducanu punkt przełamania.

Ale wciąż były przebłyski jej wielkości, jej ducha walki i tej czystej, brutalnej siły forhendowej, która doprowadziła ją do 23 oszałamiających zwycięstw Wielkiego Szlema.

Po tym, jak Emma Radukanu pokonała Serenę Williams w Cincinnati, było to szybkie pożegnanie.

Radukanu pochwalił swojego przeciwnika po ogromnej wygranej w Cincinnati

40-latka szybko wyszła z sądu po tym, jak bezwzględny Raduganu ją pokonał.

Raduganu wyprodukował jeden z najlepszych pokazów roku, pokonując Williamsa 6:4, 6:0.

Tłum był za Williams, ale nie udało im się zmusić jej do wygrania we wtorek

Radukanu złożył hołd Williams po meczu, mówiąc, że gra z nią to zaszczyt

Przegrywając 4-1 i 40-15 w pierwszym secie, Williams zdominowała kilka następnych punktów samym swoim forhendem i wprawiła publiczność w szał, biorąc udział w grze.

Ale tutaj Radukanu dobrze zareagował. Jej wybór strzałów był genialny, jej własny forhend był dobry, a ona odpowiedziała na przerwę – a Williams uwielbiał – kilkoma potężnymi podaniami.

READ  Cztery amerykańskie firmy technologiczne, IKN Authority, współpracują przy Nusantara Capital Development

Radukanu nigdy nie pozwolił Williamsowi ani kibicom nabrać rozpędu przez cały mecz. Traf 14 zwycięzców jednym niewymuszonym błędem.

„Tak naprawdę nie znam tych statystyk. Myślę, że wszyscy powinniśmy uhonorować Serenę i jej niesamowite życie” – powiedział później Raducanu. „Jestem bardzo wdzięczny za doświadczenie grania z nią i poza naszymi karierami. To był zaszczyt dzielić z nią dwór.

„Atmosfera była dziś niesamowita. Nawet kiedy ty (tłum) jej kibicowałeś, byłem za tym wszystkim!

„Byłem zdenerwowany, od pierwszego do ostatniego punktu, ona może odbić się od wszystkiego i cieszyłem się, że udało mi się zachować spokój”.

Ale czy Raduganu naprawdę był zdenerwowany, nikt nie mógł powiedzieć. To był skupiony na laserze występ 19-latka, który widział strefę od momentu, gdy skrzyżował ścieżki z Williamsem na korytarzu przed szatniami.

Szczególnie Williams wydawała się zmagać z bekhendem i serwem we wtorek

Najlepsze strzały Williams wypadły z jej forhendu - a ona nadal pokazała swoją wielkość

Najlepsze strzały Williams wypadły z jej forhendu – a ona nadal pokazała swoją wielkość

Fani tenisa w Cincinnati dopingowali Williamsa przeciwko Raduganu

Ale 19-latek był w świetnej formie, przygotowując się do obrony w US Open

Dla fanów tenisa z Anglii, pomyśl o tym jako o Wimbledonie na odwrót. Tłum był całkowicie zjednoczony za Sereną, jak powiedział Raduganu – dopingując każdy zdobyty przez nią punkt, jakby wygrał jej mecz lub seta.

„Koza Serena” i „Niech żyje królowa” głosiły znaki, które powiewały w powietrzu, gdy Williams został ogłoszony i zabrany na dwór.

Może to pasuje do Radukana. Nie była w centrum uwagi wiele razy od czasu wygrania US Open, ale tutaj, przeciwko Williamsowi, była. To dla niej zwycięstwo, które dodaje jej pewności siebie, gdy przygotowuje się do obrony swojego tytułu.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi zimowej burzy: Wschodnie Massachusetts będzie najbardziej dotknięte, mówi ekspert

To był ostatni taniec dla Williams na US Open, chociaż nie wyjaśniła fanom, że Flushing Meadows będzie jej ostatnim meczem. Williams wygrał 0-2 od czasu ogłoszenia przejścia na emeryturę.

„Dzisiejszy wieczór był moim zdaniem meczem, jednym z najwspanialszych wszech czasów – kto wie, ile jeszcze szans będziemy mieli na boisku” – dodał Raduganu.

„Myślę, że to niesamowite, jak nasze kariery się pokrywały”, pamiętam grę Sereny Williams. „To absolutny dar, dzielisz kort z najlepszymi wszechczasów. Korzystasz z tego jak najlepiej przez resztę swojego życia”.

Następna w kolejce do Raduganu jest kolejna była światowa nr 1, Wiktoria Azarenka z Białorusi.