Kontrakty terminowe na akcje TK pomagają budować na niedawnym zwyżce po Walmart, Home Depot

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły we wtorek wieczorem po tym, jak dwie największe sieci, Walmart i Home Depot, podniosły indeksy Dow i S&P 500, przygotowując w tym tygodniu grunt pod wyższe dochody ze sprzedaży detalicznej.

Kontrakty terminowe na średnią przemysłową Dow Jones spadły o 17 punktów, czyli 0,5%. Kontrakty na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,04% i 0,07%.

W regularnych obrotach Dow zakończył dzień na plusie 239 punktów, czyli 0,7%, a S&P dodał 0,2%. Kompozyt Nasdaq spadł o 0,2%.

Detaliści prowadzili na rynku głównie dzięki dobrym wynikom kwartalnym zarówno Walmart, jak i Home Depot, które były największymi wzrostami w 30-akcji Dow.

Dow opublikował piąty dzień z rzędu zysków. Tymczasem S&P 500 jest piąty tydzień z rzędu, ponieważ inwestorzy nadal oceniają siłę rajdu. Indeks szerszego rynku wzrósł o 18% od czerwcowego minimum.

„Ten rynek jest bardzo odporny”, powiedział Brian Talkington, partner zarządzający Requisite Capital Management, w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „Gdy zbliżamy się do przychodów, zwroty wyniosą średnio 7%”.

Dając jej „dużą przerwę” na tym rynku, Rezerwa Federalna i jej programy nadal podnoszą stopy procentowe i zmniejszają wielkość bilansu. „Dochody są nadal wysokie, ale… bilans banku centralnego się nie zmienił” – powiedział.

Gabriela Santos, strateg ds. globalnych rynków w JP Morgan Asset Management, zgodziła się, że inwestorzy powinni uważać na większą zmienność w przyszłości.

„Realne rentowności będą dalej rosły jesienią, co ponownie będzie wywierać presję na wzrost akcji” – powiedział. „[With] Historia makro ostatnio nadrobiła zaległości i doprowadziła do większych wzrostów na rynku – jest za wcześnie, aby mieć jakąkolwiek pewność, że naprawdę poznamy kształt recesji lub inflacji w przyszłym roku. Zobaczymy, jak bank centralny zareaguje na tę inflację”.

READ  Jak Chiny stały się punktem zerowym dla niedoboru chipów samochodowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *