Senny kurort przy plaży na wschodnim Bali oferuje turystom szansę na prawdziwy relaks

Udostępnij artykuł

Bali to wyspa składająca się z dwóch części. Jedna strona wyspy jest przeznaczona dla turystyki. Jest tętniący życiem i zaspokaja wszystkie potrzeby turystów.

Jest też druga strona wyspy, niedaleko od utartych szlaków, gdzie turyści mogą cieszyć się wyspiarskim klimatem, od którego chcą się całkowicie oderwać.

Widok na górę Agung i wioskę turystyczną Amed.jpg

Amed we wschodnim Bali to jedna z najsłabiej rozwiniętych miejscowości turystycznych na wyspie. Ośrodki takie jak Kangu i Uluwatu odnotowały szybki rozwój w ciągu ostatnich kilku lat, podczas gdy Amed pozostaje taki sam.

Znajdują się tu lokalnie zarządzane pensjonaty, małe sklepy ze sprzętem nurkowym i sporo kawiarni, barów na plaży i warungów. Dużo miłości dla Ameda.

Amed, położony w cieniu świętej góry Agung, oferuje turystom wgląd w starożytne Bali.

W sercu tej wioski nadal znajduje się społeczność rybacka, do której wielu mieszkańców wypływa rano tradycyjnymi łodziami, a po południu wraca z całodziennym połowem.

@GabriellaGlady Ukryty klejnot na Bali #MathisLodgePoprawiony #badać #BibliaBiblia #Poradnik seksualny #Gazowana #Poli #traveltiktok #Hotel #fyp ♬ Wersja Loreen’s Tattoo Speed ​​​​- Kylakyber

Główną atrakcją dla turystów odwiedzających Amed jest cena. Wydatki ciężko zarobionych turystów na wakacje na zakwaterowanie, wyżywienie i inne atrakcje w Amed mają ogromne znaczenie.

Amed to miejsce dla rannych ptaszków, Blue Earth Village oferuje zajęcia jogi i nierzadko można zobaczyć turystów spacerujących po plaży o wschodzie słońca.

Blue Earth Village to pensjonat, ośrodek odnowy biologicznej i kawiarnia, doskonałe miejsce dla turystów do spotkań i integracji oraz cieszenia się widokiem ludzi w słońcu.

@elmaymart Ten widok mówi wszystko 💗 To miejsce jest 10 minut jazdy samochodem od Amed (mała wioska rybacka na Bali) 💫 #politravel #politips #AmedPali ♬ Oryginalny dźwięk – Jecus Andrei

Podczas gdy przyjazna atmosfera Uluwatu, Canggu i Seminyak przyciąga wielu, Amed jest idealnym miejscem dla turystów, którzy mają ochotę na kilka schłodzonych piw lub mały koktajl happy hour przed snem.

READ  Protestujący przeciwstawiają się nakazowi, nadal okupują kluczowy most USA-Kanada

Amed sprawia wrażenie ukrytego klejnotu luksusowych turystów z plecakiem końca lat 90. i początku XXI wieku, a dla turystów pragnących najwyższego komfortu dodano bardziej luksusowe kurorty butikowe.

Ponieważ sezon świąteczny rozpoczyna się w przyszłym tygodniu, turyści chcący uniknąć tłumów z przyjemnością odkryją, że Amed znajduje się 2,5 godziny jazdy od międzynarodowego lotniska I Gusti Ngurah Rai.

Serce kurortu znajduje się w wiosce Amed, potocznie zwanej Amed, rozciągającej się na sąsiednie wioski Kubu, Jemeluk i Tulamben.

@Olybrandon Podróżujący Amed, Bali #Podróż #Poli #dayinmylife #W życiu ♬ Jazz – Aylier

Amed ma jedne z najlepszych miejsc do nurkowania w prowincji. Amed, znany ze szkół nurkowania i freedivingu, od dziesięcioleci jest celem podróży miłośników morza.

Dla turystów, którzy nie uzyskali jeszcze certyfikatu PADI, istnieje również wiele możliwości nurkowania.

Obszary takie jak Nusa Penida są popularne wśród turystów ze względu na życie morskie; Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do snorkelingu z mantami, żółwiami i samogłami.

Amed jest niesamowity w badaniu wraków statków. Wrak japońskiego statku i wrak statku USAD Liberty mają ogromne znaczenie historyczne i są odpowiednie zarówno dla nowych nurków, jak i bardziej doświadczonych odkrywców.

Nurek-w-fajce-i-płetwach-pływający-koralowiec-i-tropikalne-ryby-na-Bali

Dla odkrywców o mniej przystosowanych nogach morskich wędrówka na górę Agung to naprawdę niezapomniany sposób na poznanie nowej strony Bali.

Wędrówki z przewodnikiem po górze Agung można łatwo zorganizować w pensjonatach i małych agencjach turystycznych w Amed.

Turystów poproszono jednak o zachowanie ostrożności podczas przyszłej wędrówki na górę Agung.

W tym tygodniu urzędnicy Agencji Zarządzania Katastrofami Naturalnymi przypomnieli turystom, że wulkan jest aktywny i że ze względów bezpieczeństwa czas spędzony wokół krateru powinien być ograniczony do minimum.

Góra Agung

Wschodnie krańce Bali są tak samo przesiąknięte cudami kultury, jak serce wyspy.

Stolica sztuki i kultury, Ubud, może być oddalona o 70 km, ale turyści nie przegapią atrakcji kulturalnych.

READ  Rosja opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną po 2024 r

Wiele osób uważa, że ​​dzięki Amed można w bardziej autentyczny sposób odkrywać niesamowitą kulturę Bali.

Penatharan-Agung-Lempuyang-Świątynia-Bramy-Niebios-Pali

Do Żywego Muzeum Samsara można dojechać z plaży Amed w godzinę.

Ta wioska-muzeum oferuje turystom szansę poznania pierwszorzędnego życia w tradycyjnej balijskiej społeczności, nietkniętej przez współczesny świat. Zajęcia obejmują zajęcia taneczne, lekcje gotowania i przyrządzanie araku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *