Rząd urządza mieszkania dla pracowników rządowych w IKN

Tempo.co, Djakarta – Nowa stolica Indonezji, Nusantara (IKN), za pośrednictwem Grupy Zadaniowej ds. Rozwoju Infrastruktury ogłosiła, że ​​Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa rozpocznie budowę 47 apartamentowców dla pracowników rządowych. IKNWschodni Kalimantan w sierpniu 2023 r.

„Oczekuje się, że budowa 47 wieżowców finansowanych z programu budżetu państwa rozpocznie się wraz z podpisaniem umowy w sierpniu tego roku i jej budową” – powiedział przewodniczący grupy zadaniowej Dennis Sumathilak w Dżakarcie w środę, 9 sierpnia 2023 r.

Tanis wyjaśnił, że z 47 wież 12 zostanie ukończonych do przyszłego roku, a 2200 urzędników planuje się umieścić w stolicy stanu IKN lub Nusantara.

Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa jest gotowe do przyspieszenia rozwoju mieszkań pracowników rządowych na obszarze IKN w dystrykcie Sebagu, North Benajem Pasar Regency, East Kalimantan.

„Istnieje 47 wież dla mieszkań pracowników rządowych, a każda wieża będzie miała 12 pięter” – powiedział Dennis. Najmniejsza jednostka w mieszkaniu ma 98 metrów kwadratowych szerokości.

Według Dennisa mieszkanie jest zgodne z rządową wizją miasta leśnego, ponieważ inwestycja ograniczy wykorzystanie drzew w lesie.

Wcześniej rząd stworzył scenariusz stopniowej migracji urzędników do IKN, która ma się rozpocząć w 2024 roku. Oczekuje się, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Finansów oraz kilka innych ministerstw i agencji odejdzie przed IKN.

Marta Wartha Silapan

Wybór nauczyciela: Specjalna władza do administrowania IKN na szczeblu wojewódzkim

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Jackpot Mega Millions o wartości 1 miliarda dolarów osiąga szczyt, gdy nikt nie wygra głównej nagrody w wysokości 830 milionów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *