Podatek turystyczny mający zaradzić kryzysowi śmieciowemu na Bali

Udostępnij artykuł

Kryzys w gospodarce odpadami na Bali nie jest tajemnicą.

W ciągu ostatnich kilku tygodni na najpopularniejsze plaże turystyczne Bali dotarły fale, śmieci morskie i rzeczne, przez co temat ten ponownie pojawił się na ustach wszystkich.

Pilnie potrzebne są zrównoważone rozwiązania.

Plaża na Bali jest usiana śmieciami

Służba Środowiska i Leśnictwa Bali (LHK) opracowała plan wykorzystania środków generowanych przez wprowadzony w zeszłym miesiącu podatek turystyczny na Bali.

Nowy podatek turystyczny wymaga od wszystkich zagranicznych turystów przybywających do prowincji zapłaty 150 000 IDR w celu przyczynienia się do zachowania krajobrazów kulturowych i naturalnych oraz rozwoju infrastruktury turystycznej.

Pod koniec ubiegłego roku, gdy podatek turystyczny był wciąż na etapie dyskusji, pełniący obowiązki gubernatora Bali Sang Mat Mahendra Jaya ogłosił, że na jego rozwiązanie zostanie wykorzystane 50–70% wszystkich środków z podatku turystycznego. Problemy gospodarki odpadami na Bali.

Teraz urzędnicy LHK potwierdzili, że projektują ulepszony system gospodarowania odpadami, redukując istniejące zakłady recyklingu odpadów (TPS3R) i tworząc zakłady recyklingu.

Przewodniczący LHK Bali, I Mate Teja, powiedział dziennikarzom, że obecnie pracują nad modelem kosztów operacyjnych, w którym można byłoby wykorzystać środki z podatku turystycznego.

Deja wyjaśniła, że ​​LHR otrzyma dochody z podatku turystycznego, które zostaną wykorzystane na poprawę funkcjonowania obiektów TPS3R.

Teja powiedziała: „Po pierwsze, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy wykorzystać opłatę turystyczną, być może wykorzystamy ją, kupując trójścienne pojazdy do przewożenia śmieci lub coś innego, ale najpierw najpierw to sprawdzamy. Nie dajcie się zwieść”.

Zapytany o problem śmieci na najpopularniejszych plażach turystycznych Bali, Teja wyjaśnił, że LHK Bali pragnie skupić się na zwiększeniu wydajności TPS3R wokół tych obszarów.

Na Bali znajduje się 278 TSP3R, a 30% z nich znajduje się w pobliżu ośrodków turystycznych. Jednak na całej wyspie tony śmieci codziennie trafiają bezpośrednio na otwarte wysypiska śmieci, takie jak Tsuung Tba.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: styl debaty Gibrana Rakabuminga odzwierciedla wybory Jokowiego w 2014 r.

Niezależnie od planów i dyskusji, jeśli środki z podatku turystycznego zostaną wykorzystane, z ich wydatkowaniem trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

Mimo to, jeśli obecne tendencje się utrzymają, dochody, które mają zostać zwiększone z podatku turystycznego, będą znacznie niższe od przewidywanych.

Chociaż od 14 lutego podatek turystyczny stał się obowiązkowy dla wszystkich turystów zagranicznych, dane pokazują, że tylko 40% kwalifikujących się podróżnych płaci swoje składki.

Przywódcy przyznali się do wad systemu i wprowadzili nowe rozwiązania, które mają ułatwić turystom uiszczanie opłat.

Dziewczyna stojąca przed Bramą Handara w PaliDziewczyna stojąca przed Bramą Handara w Pali

Według Tjoka Bagusa Pemayuna codziennie podatek turystyczny płaci średnio 5000 turystów. Poza sezonem Bali przyjmuje średnio 15 000 międzynarodowych turystów dziennie, a w sezonie liczba ta wzrasta do 35 000.

W związku z tym policja turystyczna Satbol będzie przeprowadzać regularne patrole i kontrole wyrywkowe w głównych atrakcjach turystycznych na całej wyspie.

Turyści odwiedzający Uluwatu, Tambaksiring w pobliżu Ubud, świątynię Thana Lat i Ulun Tanu Beratan mogą spodziewać się spotkania ze strażnikami podczas patrolu.

Są przyjazne i przychodzą ze swoimi szczeniętami Kindamani, „towarzyszami podróży”.

Bura-Ulun-Danu-Peraton-in-Pali-Bura-Ulun-Danu-Peraton-in-Pali-

Podczas kontroli na miejscu turyści zostaną poproszeni o wyświetlenie i zeskanowanie kodu QR znajdującego się na kuponie podatku turystycznego.

Jeśli nie zapłacą, zostaną wezwani do tego na miejscu i później.

Kontrole na miejscu będą przeprowadzane w punktach wjazdu i wyjazdu z kluczowych miejsc docelowych, aby nie zakłócać podróży.

ziemia-świątyniaziemia-świątynia

Do dyspozycji turystów jest także Policja Satpol Turystyczna, która pomaga turystom w bezpiecznym i komfortowym czasie na wyspie oraz w utrzymaniu spokoju i porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *